Samsung SM-352

Najbardziej wydajne połączenie nagrywarki CD-RW 52/24/52 i czytnika DVD 16x.

Najbardziej wydajne połączenie nagrywarki CD-RW 52/24/52 i czytnika DVD 16x.

Samsung SM-352

Napęd ten aż dwa miesiące czekał na pełny test, ponieważ na żadnym z dostępnych nośników CD-R nie uzyskaliśmy maksymalnej szybkości zapisu 52x. Sytuacja zmieniła się wraz z pojawieniem się nowego firmware'u i użyciem nośników Verbatim 48x oraz Millennium Green 40x: Samsung ustanowił rekordowe wyniki w testach wypalania CD-R. Mimo że średnia szybkość zapisu zmierzona w Nero CD Speed była nieco niższa niż w cechującym się identycznymi prędkościami nominalnymi konkurencie spod znaku LG, to nie przełożyła się na wydłużenie procesu nagrywania płyty w Nero.

Testowany Samsung okazał się szybszy od rywala także w kopiowaniu plików z CD-ROM, nadpisywaniu pakietowym na CD-RW oraz w zrzucaniu audio. Jedynie średnia szybkość odczytu DVD (10,81x) oraz czas kopiowania pakietowego (przy zapisie na RW napęd przyspiesza z 16x do 24x minimalnie dłużej) nie dorównały rezultatom LG. Pod względem ogólnej wydajności Samsung ustępuje w naszym rankingu tylko napędowi MSI 52/24/52.

Przy cenie niższej aż o 60 zł combo Samsunga oferuje znacznie większy bufor niż LG - 8 MB. Napęd obsługuje CD-Text i CD-MRW, a także wszystkie wariacje zapisu RAW z wyjątkiem "zwykłego" DAO-RAW. Podobnie jak LG, SM-352 czyta wszelkie formaty zapisywalnego DVD: "plusy" i "minusy" R/RW, a nawet DVD-RAM.

W pakiecie znajdują się niezbędne kable, śrubki oraz oprogramowanie Nero i PowerDVD XP. Niestety, bardzo dobrze opracowaną polską dokumentację umieszczono tylko na CD; zabrakło również czystych nośników.

Informacje Samsung, tel. (22) 6079333

http://www.samsung.pl

Cena 339 zł