Samsung SPH-S2300 - komórka, czyli cyfrówka

Firma Samsung zapowiedziała wprowadzenie do sprzedaży telefonu komórkowego z wbudowanym cyfrowym aparatem fotograficznym, który wyposażony będzie w obiektyw firmy Pentax (z 3x zoomem optycznym) oraz matrycę o rozdzielczości 3,2 megapiksela.

Samsung SPH-S2300 - komórka, czyli cyfrówka

Samsung SPH-S2300

Przedstawiciele koncernu mówią, że aparat ten w niczym nie będzie ustępował zwykłym, "samodzielnym" aparatom fotograficznym o podobnych parametrach i że właściwie trudno powiedzieć, czy SPH-S2300 to telefon z wbudowanym aparatem fotograficznym, czy raczej aparat fotograficzny z wbudowanym telefonem. Wrażenie o pogłębia fakt, iż urządzenie zaprojektowano tak, by po jego odpowiednim złożeniu przypominało tradycyjny aparat fotograficzny.

Zdjęcia rejestrowane przez najnowszy produkt Samsunga zapisywane będą na wymiennych kartach pamięci (Secure Digital). Aparat wyposażony jest także w zoom cyfrowy (4x) oraz funkcję auto-focus. Cenę urządzenia ustalono na ok. 800 USD. Wiadomo, że jeszcze w tym miesiącu trafi ono na koreański rynek - aczkolwiek przedstawiciele Samsunga nie wykluczają zaoferowania aparatu również klientom w innych regionach.