Samsung SPH-V7800 - aparatotelefon czy telefonoaparat?

Samsung zaprezentował urządzenie oznaczone symbolem SPH-V7800, które tak naprawdę... nie wiadomo, czym jest. Sprzęt może pełnić funkcję telefonu, skanera wizytówek, aparatu cyfrowego z możliwością ręcznego ustawiania parametrów zdjęcia, a nawet... przycisku do papieru w przypadku silnego wiatru.

Samsung SPH-V7800 (źródło: Samsung)

Samsung SPH-V7800 (źródło: Samsung)

Część "telefoniczna" SPH-V7800 potrafi pracować w sieciach trzeciej generacji CDMA EV-DO, zatem w Europie z niego nie skorzystamy.

Zanim jednak wygaśnie nasze zainteresowanie nowym gadżetem Samsunga, powinniśmy przyjrzeć się części będącej aparatem fotograficznym - jest bowiem na czym oko zawiesić. Możliwości SPH-V7800 mogą wpędzić w kompleksy niejedną cyfrówkę przeznaczoną na rynek masowy.

Aparat ma matrycę 5 megapikseli, zoom optyczny x3, zoom cyfrowy x4, autofokus oraz możliwość ręcznego ustawiania ISO i dostosowywania balansu kolorów. Wyświetlacz (położony po stronie klawiatury) potrafi pracować w rozdzielczości QVGA i jest w stanie wyświetlić 16 milionów kolorów.

Zdaniem Samsunga skończyły się czasy, kiedy użytkownicy ekscytowali się wbudowanym w telefon aparatem. Teraz mają liczyć się nie tylko ilość, ale również jakość dodatkowych funkcjonalności.


Zobacz również