Samsung Series 7 - tablet z możliwościami laptopa

Tablety z Windows 7 nie należą do najpopularniejszych w swojej kategorii, ale Samsung Series 7 ma wiele do zaoferowania osobom chcącym mocnego tabletu z możliwościami znanymi z laptopów. Wewnątrz nowego Samsunga znajdują się te same podzespoły, co w laptopach Samsung Series 7. Dodatkowo, 11,6-calowy tablet oferuje bezprzewodową klawiaturę zewnętrzną.

Cena nowego tabletu Samsunga rozpoczyna się od 1 099 dolarów. Urządzenie z systemem Windows 7 posiada wiele cech znanych z laptopów. Wewnątrz znajduje się procesor Intel Core i3 lub i5, 64 GB dysku SSD, 4 GB RAM oraz porty takie jak pełnowymiarowe USB, micro HDMI oraz micro SD.

Tablet Samsung Series 7 niektórym może wydać się niepraktyczny, gdy pomyślą o interfejsie dotykowym systemu Windows 7. Ta opinia powinna jednak zostać zweryfikowana, gdyż urządzenie to oferuje możliwość wyboru. Pozwala korzystać z niego jak z tabletu, lub jak z laptopa dzięki stacji dokującej i zewnętrznej klawiaturze bezprzewodowej. Stacja dokująca ma pełnowymiarowe porty Gigabit Ethernet, USB i HDMI.

Zobacz również:

Do tabletu dołączony jest także rysik, którzy pozwala wykonywać różne czynności na ekranie dotykowym urządzenia. Wyświetlacz nowego Samsunga ma rozdzielczość 1366 x 768 pikseli.

Jeśli Series 7 będzie pozwalał na aktualizację systemu do przyjaznego tabletom Windows 8, a tak prawdopodobnie będzie, to może się on okazać idealnym zakupem dla osób, które chcą, by tablet dawał im możliwości zbliżone do laptopów.