Samsung Smart Case czyli naśmiewania się z Apple ciąg dalszy

Podczas gdy Apple toczy ciężką batalię sądową z Samsungiem, koreańska firma zdaje się kompletnie nie zważać na oskarżenia amerykańskiego konkurenta. Co więcej, teraz naprawdę zaczyna kopiować jego pomysły. Dowód? Smart Cover dla Galaxy Tab.

Smart Case na razie pojawił się na rynku Koreańskim

Smart Case na razie pojawił się na rynku Koreańskim

Prawnicy Apple od dłuższego czasu toczą wojnę w sądzie z Samsungiem. Chcą oni doprowadzić do usunięcia smartfonów koreańskiego producenta z rynku amerykańskiego. Wszystko przez rzekome kopiowanie produktów Apple, dokładniej iPhone’a oraz jego interfejs.

O sprawie dokładnie informowali nasi koledzy z redakcji PC World. Wojna między firmami rozpoczęła się na dobre w kwietniu kiedy to Apple pozwało Samsunga za kopiowanie pomysłów. Sprawa miała wiele odsłon, w tym ciętą ripostę koreańskiej firmy, która domagała się ujawnienia planów iPhone’a 5 "by sprawdzić czy znów nie narazi się na pozew". Sprytny zabieg się nie doszedł do skutku, w zamian Apple domagało się całkowitego usunięcia z USA trzech smartfonów i tabletu konkurenta.

Ciekawe czy firma będzie miała odwagę sprzedawać produkt także w Stanach

Ciekawe czy firma będzie miała odwagę sprzedawać produkt także w Stanach

Samsung zdaje się kompletnie ignorować zagrożenie ze strony Apple. Wielu uważa, że firma wręcz naśmiewa się z amerykańskiego producenta. Dowodem tego może być jedno z niedawno zaprezentowanych akcesoriów do nowego tabletu Galaxy Tab 10.1. Samsung zaaprobował dosłownie skopiowany pomysł na Smart Cover dla iPada. Wersja dla Galaxy Tab ma być sprzedawana pod nazwą Smart Case. Osłonka działa na identycznej zasadzie i jest dostępna w wielu (podobnych) odcieniach.

Nie zdziwiłbym się gdyby to był celowy krok Samsunga chcącego pokazać w ten sposób w jak głębokim poważaniu ma groźby Apple. Oby firma tym razem nie przesadziła.

(2011-07-19 16:09) Aktualizacja:

Po wypłynięciu rewelacji o kopiowaniu produktu Apple, Samsung odcina się od całej sprawy. Koreańska firma twierdzi, że producent osłony firma Anymode (nota bene blisko związana z Samsungiem) nie uzyskała autoryzacji i nie może używać znaku "Designed for Samsung Mobile" w przypadku tego produktu. W między czasie informacje o Smart Case zniknęły także ze strony Samsunga. Wygląda na to, że firma jednak nie chce aż tak nadwyrężać stosunków z Apple..