Samsung Smart TV: jeżeli go masz, hakerzy mają Ciebie...

Firma ReVuln pochwaliła się nowym odkryciem dotyczącym "inteligentnych" telewizorów Samsunga. Wynika z niego, że ich użytkownicy narażeni są na ataki hakerów...

Firma ReVuln zajmuje się badaniem w ramach zleceń produktów różnych firm pod kątem występowania w nich błędów bezpieczeństwa, dzięki czemu producent może szybko wydać odpowiednią łatkę. Co interesujące, opublikowała ona właśnie swoje nowe odkrycie związane z telewizorami Smart TV Samsunga. Wynika z niego, że modele pracujące pod kontrolą najświeższej wersji Linuksa posiadają lukę (oczywiście ReVuln nie podaje szczegółowych informacji, które pozwalałyby ją namierzyć), dzięki której haker przy wykorzystaniu odpowiedniego exploita może np. skopiować dane z nośników podpiętych do telewizora, lub uzyskać dostęp do podłączonej kamery, lub mikrofonu.

"Problem nie może być rozwiązany bez unieważnienia gwarancji i za pomocą innych exploitów" - twierdzi firma ReVuln przypominając tym samym, że odpowiednią aktualizację może wydać jedynie Samsung.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Jak można wykorzystać opisaną lukę? Pokazuje to poniższy firm:

No cóż, to nieuniknione, że coraz częściej przyjdzie nam się spotykać z tego typu zagrożeniami. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule Smart TV - luki w zabezpieczeniach odbiorników.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: