Samsung Smart TV już na polskim rynku - więcej niz internet w telewizorze

Samsung właśnie wprowadził na polski rynek platformę internetową Samsung Smart TV, która oznacza całkowitą integrację telewizora z internetem.

Samsung Smart TV

Smart Hub czyli Internet@TV wersja druga

Smart Hub to interfejs użytkownika, który jest rozwinięciem poprzedniego rozwiązania Internet@TV. Znajdziemy go w telewizorach Smart TV oraz odtwarzaczach Blu-ray Samsunga.

Znajdziemy tam wyszukiwarkę Search All oraz specjalne widżety, które ułatwiają korzystanie z internetowych zasobów (m.in. Ipla, YouTube, Onet.pl, Gazeta.pl, Wp.pl, Skype, Facebook). Duża zaletą Smart TV jest otwarta przeglądarka internetowa, która pozwala na konwencjonalne przeglądanie witryn internetowych.

Sklep Samsunga ma ponad 300 aplikacji

Samsung uruchomił też w Polsce sklep z aplikacjami przeznaczonymi do telewizorów - obecnie w ofercie jest już ponad 300 aplikacji. Co możemy za ich pomocą zrobić? Np. możemy sami ułożyć własny program, obejmujący te filmy i seriale, które chcemy obejrzeć. Przykładowo, na serwisach społecznościowych takich jak Facebook czy Twitter możemy też na żywo dzielić się swoimi wrażeniami i komentować oglądane pozycje filmowe.

Smart TV czyli internet w telewizorach stał się standardem

W telewizorach zapanowała wreszcie jednoznaczna nomenklatura. Teraz telewizor z internetem - nie tylko u Samsunga - ma na imię Smart TV. Teraz dostęp do serwisów internetowych jest bardziej przemyślany jako całość. Wygląda na to, że internet w telewizorach nie jest już jedynie ciekawostką, a przemyślaną koncepcją nowego domowego centrum rozrywki. A więc możemy już chyba przy kupnie telewizora brać pod uwagę nie tylko jakość obrazu i design, ale także, to czy kupowany przez nas TV jest "smart".