Samsung Spinpoint F3 - 1 TB danych na dwóch talerzach

Samsung zaprezentował oficjalnie nową linię 3,5-calowych dysków twardych - Spinpoint F3. Wchodzące w jej skład modele zbudowano w oparciu technologię zapisu 500 GB danych na talerz.

Samsung Spinpoint F3 - 1 TB danych na dwóch talerzach

Samsung Spinpoint F3

Najnowsze dyski twarde Samsunga z linii Spinpoint F3 pozwalają na zmagazynowanie 500 GB i 1 TB danych. Urządzenia, które zbudowano w oparciu technologię zapisu 500 GB na talerz, komunikują się z komputerem za pomocą interfejsu SATA 3.0 Gb/s i wyposażone zostały w (odpowiednio) 16 MB i 32 MB pamięci podręcznej. Korzystają ponadto z dbających o cichą pracę technologii SilentSeek i NoiseGuard oraz oferują wsparcie dla optymalizującej pracę technologii NCQ (Native Command Queuing).

Dzięki wysokiej gęstości upakowania danych, wewnątrz 1-terabajtowego modelu pracują jedynie dwa obracające się z prędkością 7200 obr./min. talerze. Rozwiązanie to, w porównaniu do 3-talerzowych "twardzieli", przełożyło się na zwiększenie wydajności urządzenia (do 30%) oraz poprawienie jego niezawodności (mniejsza ilość ruchomych elementów).

500-gigabajtowy model został wyceniony na 46 euro, natomiast za jego pojemniejszego towarzysza (będzie dostępny w przyszłym miesiącu) trzeba będzie zapłacić 69 euro.

Sprawdź, jak kupić nawigację i zobacz najlepsze modele w Rankingu PC Worlda!

Promocyjne ceny nawigacji GPS w Sklepie idg.pl