Samsung Star 3 i Star 3 DUOS - dotykowe telefony "na każdą kieszeń"

Telefon Samsung Avila to jeden z najpopularniejszych "dotykowców" w historii koreańskiej firmy. Doczekał się on właśnie kolejnych następców. Mowa tutaj o dwóch modelach noszących oznaczenie Star 3 i Star 3 DUOS, które, podobnie jak ich protoplasta, wyposażone zostały w 3-calowe ekrany. Jeden z nich może się dodatkowo pochwalić obsługą dwóch kart SIM.

Samsung Avila to wyposażony w ekran dotykowy telefon, który podbił serca polskich konsumentów (na rodzimym koreańskim rynku nosił on oznaczenie Star). Urządzenie doczekało się właśnie kolejnych następców noszących oznaczenia Star 3 i Star 3 DUOS. Obaj wyposażeni zostali w 3-calowe dotykowe ekrany o rozdzielczości 240 x 320 pikseli, natomiast ich pozostałe parametry przedstawiają się następująco:

Aparat: 3,2 megapiksela

Łączność: EDGE, Bluetooth 3.0, WiFi

Pamięć: 20 MB (można ją rozbudować za pomocą kart microSD)

Akumulator: 1000 mAh

Radio: TAK, z RDS-em

wymiary: 58 x 102 x 11,5 mm

waga: 95 g

Inne: nakładka TouchWiz Lite UI, odtwarzacz muzyczny z funkcją SoundAlive, komunikator ChatON

Urządzenia są praktycznie identyczne. Różnica między nimi polega jedynie na tym, że model Star 3 DUOS powinien zainteresować osoby szukające telefonu pozwalającego na obsługę dwóch kart SIM.

Nowe telefony Samsunga pojawią się w sprzedaży jeszcze w tym miesiącu na rynku rosyjskim. Niestety ich przewidywane ceny nie zostały podane. Nie powinny one jednak być wysokie.

__________

Niedawno miałem okazję po raz pierwszy pobawić się przez kilka dni Samsungiem Avila. Moje odczucia? Fany telefon, który w dobrym stanie można kupić za naprawdę niewielkie pieniądze na Allegro.