Samsung SyncMaster T220

Jeden z ciekawszych monitorów na rynku pod względem stylistyki. Nowe, „kryształowe” wzornictwo akcentuje naturalną kolorystykę materiałów wykończeniowych. Pozwala na uzyskanie szeregu kolorów i zmianę wyglądu obudowy podczas oglądania monitora pod różnym kątem i o różnej porze dnia. Na polskim rynku dostępne są trzy wersje kolorystyczne – rose black, emerald black i sapphire black – pozwala to użytkownikom na wybór monitora najlepiej dostosowanego do wystroju wnętrza. Urządzenie dysponuje matrycą o przekątnej 22 cali, która zapewnia rzeczywistą rozdzielczość 1680x1050 pikseli. Zastosowany panel to matryca TN, a jej największymi zaletami są krótki czas reakcji (2 ms) i dobra równomierność podświetlania (86 %)

Jeden z ciekawszych monitorów na rynku pod względem stylistyki. Nowe, „kryształowe” wzornictwo akcentuje naturalną kolorystykę materiałów wykończeniowych. Pozwala na uzyskanie szeregu kolorów i zmianę wyglądu obudowy podczas oglądania monitora pod różnym kątem i o różnej porze dnia. Na polskim rynku dostępne są trzy wersje kolorystyczne – rose black, emerald black i sapphire black - pozwala to użytkownikom na wybór monitora najlepiej dostosowanego do wystroju wnętrza. Urządzenie dysponuje matrycą o przekątnej 22 cali, która zapewnia rzeczywistą rozdzielczość 1680x1050 pikseli. Zastosowany panel to matryca TN, a jej największymi zaletami są krótki czas reakcji (2 ms) i dobra równomierność podświetlania (86 %).

Oprócz gniazda VGA ma także złącza cyfrowe DVI i HDMI (z HDCP), które pozwalają do monitora w wygodny sposób podłączyć komputer lub zewnętrzny odtwarzacz filmów czy nowoczesną konsolę gier. Podawany przez producenta współczynnik kontrastu na poziomie 20000:1 jest na wyrost. Nasze testy które prowadzimy przy wyłączonej funkcji dynamicznego kontrastu wykazały, że Samsung dysponuje współczynnikiem kontrastu na poziomie ok 616:1. W trybie dynamicznym można uzyskać aż 4620:1, lecz trzeba przyznać, że wtedy biel staje się mało naturalna, za bardzo przejaskrawiona, a oglądając ciemne obrazy ni widać szczegółów ukrytych w ciemnych szarościach. Standardowa jasność monitora (po wyjęciu z pudła) to ponad 270 cd/m2. To zbyt dużo aby komfortowo pracować przy monitorze przez długi czas. Jasność taka jest odpowiednia do oglądania filmów lecz do prac biurowych lepiej wybrać predefiniowany tryb Internet zapewniający jasność na poziomie ok 130 cd/m2. Dostępny jest także tryb tekst, lecz tu naszym zdaniem producent przesadził z redukcją jasności, którą obniżono do ok 103 cd/m2.

Wszystkimi funkcjami monitora można wygodnie sterować z poziomu pulpitu komputera. W tym celu należy zainstalować oprogramowanie MagicBright 3. Dostępna jest także wbudowana w monitor funkcja Color effect, która po wciśnięciu odpowiedniego przycisku na obudowie pozwala natychmiast zmienić charakterystykę prezentacji wyświetlanego obrazu ( w domyśle zdjęcia). Mamy wybór spośród 4 efektów kolorystycznych: odcienie szarości, zieleń, kolory wody i sepia.

Zalety

  • efektowny wygląd
  • bogate wyposażenie
  • przyzwoita jakość obrazu
  • atrakcyjna cena

Wady

  • Brak portów USB

http://www.samsung.pl, Cena 800 zł