Samsung Ultra Thin Glass - do sieci wycieka logo ekranu Galaxy Z Flip

Sprawdzamy, jak wygląda logo ekranu Ultra Thin Glass, który znajdzie się w Galaxy Z Flip. Co zaoferuje nowe rozwiązanie?

Składane smartfony z pewnością są sprzętem przyszłości. Modyfikacje w konstrukcji oraz zastosowanie elastycznych wyświetlaczy powodują, że pierwsze smartfony tego typu wyglądają niczym z filmów science fiction. Niestety najczęściej już chwilowe obcowanie z urządzeniem wyposażonym w elastyczny ekran ukazuje jego największą wadę, czyli sam wyświetlacz. W chwili obecnej elastyczne panel nie są na tyle dopracowane, co klasyczne matryce. Na szczęście Samsung znalazł na to rozwiązanie.

Samsung Ultra Thin Glass - do sieci wycieka logo ekranu Galaxy Z Flip

Źródło: samsung.com

Za niecałe dwa tygodnie na rynku pojawią się Samsungi z rodziny Galaxy S20. Obok nich na konferencji Galaxy Unpacked zaprezentowany zostanie Galaxy Z Flip, czyli kolejny składany smartfon od Samsunga. Urządzenie to zaoferuje konstrukcję typu clamshell i będzie głównym konkurentem dla świetnie przyjętej Motoroli RAZR.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Samsung rozpoczyna produkcję Galaxy Z Fold 3!
  • Samsung Galaxy Z Flip 2 - kolejny krok w rozwoju składanych smartfonów

W grudniu ubiegłego roku dowiedzieliśmy się, ze nowe składane urządzenie od Samsunga zaoferuje zmodyfikowany ekran Ultra Thin Glass zbudowany z ultra cienkiego szkła odpornego na wielokrotne składanie i rozkładanie. Samsung za pomocą tej technologii ma zamiar usunąć największą bolączkę składanych urządzeń.

Galaxy Fold wyposażony został w ekran pokryty tworzywem polimerowym, które jest mało odporne na zadrapania, zarysowania i pęknięcia, a na dodatek nie sprawia najlepszego wrażenia podczas użytkowania.

Dzięki UTG elastyczny ekran w Galaxy Z Flip dużo bardziej przypominać będzie wyświetlacze w klasycznych, płaskich smartfonach.

Wczoraj, 30 stycznia 2020 roku Samsung Electronics złożył wniosek o przydzielenie logo dla technologii Ultra Thin Glass do EUIPO (European Union Intellectual Property Office). Logo składa się z czarnych, pogrubionych liter, a dolna część ostatniej z nich została pokolorowana na niebiesko.

Samsung Ultra Thin Glass - do sieci wycieka logo ekranu Galaxy Z Flip

Źródło: nl.letsgodigital.org

Szkło Ultra Thin Glass o grubości mniejszej, niż 100 mikrometrów jest droższe w produkcji oraz pomimo większej odporności na zarysowanie ze względu na małą grubość łatwo pęka. Ekran pokryty szkłem UTG pojawi się w Galaxy Z Flip i kolejnych składanych urządzeniach Samsunga.

Źródło: nl.letsgodigital.org