Samsung W200 - "kieszonkowa" kamera Full HD na plażę

W ofercie koreańskiej firmy Samsung zagościła nowa "kieszonkowa" kamera cyfrowa nosząca oznaczenie W200. Urządzenie wydaje się idealne na zbliżające się wakacje - nie boi się zapylenia, wytrzymuje upadki z wysokości oraz jest wodoszczelne.

Najnowsza kamera Samsunga - model noszący oznaczenie W200 - to kieszonkowe rozwiązanie cechujące się rozmiarami 60 x 113 x 19,7 mm. Urządzenie powinno przypaść do gustu osobom szukającym niewielkiego sprzętu, który mogłyby ze sobą bez obawy zabrać np. na plażę. Kamera dysponuje bowiem wytrzymałą obudową, dzięki której nie obawia się pyłu i upadku z wysokości 2 metrów oraz dodatkowo jest zdolna do pracy pod wodą na głębokości do 3 metrów.

Kamera wyposażona została w podświetlany od tyłu 5-megapikselowy sensor CMOS BSI (Back Side Illuminated). Potrafi nagrywać filmy Full HD (1920 x 1080 pikseli) z prędkością 30 kl./sek. oraz zapewnia możliwość ich podglądu na 2,3-calowym wyświetlaczu LCD (230 tys. pikseli). Za ich składowanie odpowiada karta microSD, natomiast całość zasilana jest za pomocą akumulatora o pojemności 1300 mAh. Warto też dodać, że właściciel urządzenia może je podłączyć do telewizora HD poprzez kabel HDMI.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja wideorejestratora Mio MiVue 818 dla bezpieczeństwa kierowców
  • Apple pozwane za warunki gwarancyjne! Chodzi o iPhone'a po zalaniu.

Kamera Samsung W200 powinna trafić do sprzedaży w przyszłym miesiącu w cenie 159 USD.