Samsung WB550, czyli szeroki obiektyw, zoom 10x, mechaniczna stabilizacja i filmy HD

W kwietniu pojawi się na rynku europejskim nowy cyfrowy aparat kompaktowy Samsunga o oznaczeniu WB550. Urządzenie przeznaczone jest dla zaawansowanych użytkowników; oferuje do ich dyspozycji m.in. szerokokątny obiektyw Schneider-Kreuznach z 10-krotnym zoomem, optyczny system stabilizacji obrazu oraz możliwość nagrywania filmów HD i wyświetlenia ich na ekranie telewizora przy wykorzystaniu interfejsu HDMI.

Czytaj też: Ranking PC Worlda - aparaty kompaktowe.

Samsung WB550 powinien zainteresować bardziej zaawansowanych amatorów fotografii cyfrowej (jego oficjalna prezentacja odbyła się na styczniowych targach CES). Urządzenie wyposażone zostało w element światłoczuły (matryca CCD, 1/2,33 cala) pozwalający na wykonywanie zdjęć w rozdzielczości 12,1 miliona pikseli oraz szerokokątny obiektyw Schneider-Kreuznach oferujący 10-krotne przybliżenie optyczne obrazu w zakresie ogniskowych od 24 do 240 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm). O jakość wykonywanych zdjęć dba podwójny system stabilizacji obrazu (optyczny (przesunięcie zespołu soczewek) oraz cyfrowy), natomiast wśród oferowanych funkcji znajdziemy Face Detection, Smile Shot, Blink Detection, Self Portrait, Beauty Shot i Red-eye Fix.

Samsung WB550, czyli szeroki obiektyw, zoom 10x, mechaniczna stabilizacja i filmy HD

Samsung WB550

Sprzęt przypadnie do gustu również osobom, którym poza robieniem zdjęć zdarza się także nagrywać filmy. Urządzenie pozwala bowiem na rejestrowanie sekwencji wideo w rozdzielczości 720p z prędkością 30 klatek na sekundę (wsparcie dla formatu H.264, możliwość korzystania z zoomu) oraz podejrzenie ich na ekranie 3-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 460 tysięcy pikseli lub przesłanie za pomocą interfejsu HDMI do telewizora HD. Warto też wspomnieć o czułości ISO zmienianej w zakresie od 80 do 3200 oraz możliwości skorzystania z wewnętrznej pamięci o pojemności 40 MB i kart SD/SDHC/MMC/MMCplus. Całość zamknięto w obudowie o wymiarach 97 x 61 x 21 mm (jest ona dostępna w dwóch kolorach - czarnym i ciemnoszarym), natomiast zasilanie zapewnia akumulator SLB-11A Li-ion.

Samsung WB550 trafi na rynek europejski w kwietniu. Jego cenę ustalono na poziomie 299 funtów (ok. 1583 zł).