Samsung Wave 3 z systemem bada 2.0 już jest

Na rynek wchodzi właśnie pierwszy smartfon z system Bada 2.0. Wave 3 oferuje ciekawą stylistykę, wysoką jakość zastosowanych komponentów oraz tysiące aplikacji dostępnych w sklepie Samsung Apps. Urządzenie pokazuje, że Samsung nie ma zamiaru rezygnować ze swojego systemu operacyjnego.

Samsung Wave 3
Samsung Wave 3 o grubości 9,9 mm ma udowodnić, że Samsung jest mocno zaangażowany we własną platformę systemową. Jego specyfikacja techniczna i stylistyka faktycznie robią wrażenie. Na razie smartfon jest dostępny we Francji. Na polskie półki sklepowe trafi jednak już w grudniu, a kosztował będzie około 1 300 PLN.

Wave 3 dysponuje procesorem o częstotliwości 1,4 GHz, posiada 3 GB pamięci wbudowanej oraz możliwość jej rozszerzenia za pomocą kart microSD. Oprócz tego wyposażono go w 4-calowy wyświetlacz Super AMOLED i łączność HSPA 14,4 Mbps. Dysponuje też technologią Wi-Fi Direct, która pozwala na korzystanie z Wi-Fi do bezpośredniego łączenia dwóch urządzeń, jak przy użyciu Bluetootha.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra na promocji! Za najnowszego flagowca zapłacisz teraz o kilkaset złotych mniej

Konfiguracja techniczna urządzenia powinna nadać mu odpowiednią wydajność i jakość użytkowania. Bada 2.0 z interfejsem Touchwiz ma natomiast zapewnić duże możliwości personalizacji, prawdziwą wielozadaniowość i tysiące aplikacji w stale rozwijającym się sklepie Samsung Apps. Platforma systemowa Samsunga oferuje także 12 milionów utworów w sklepie muzycznym Music Hub dostępnym dla wszystkich użytkowników.

Może nie wszyscy wybiorą Wave 3 z badą 2.0 zamiast np. Galaxy S II z Androidem, ale koreański producent pokazuje, że obu systemom operacyjny poświęca wiele uwagi. Firma uważa, że dobrze mieć własną platformę systemową mogącą stanowić realną alternatywę do popularniejszych systemów. Zdania tego nie podziela Nokia, która ma zamiar zakończyć prace nad Symbianem.