Samsung Wave S8500 - smartfon z systemem Bada

Koncern Samsung zapowiedział poszerzenie oferty smartfonów o model Wave S8500, pierwsze w ofercie firmy urządzenie pracujące pod kontrolą systemu Bada. Prezentacja smartfonu miała miejsce w trakcie odbywających się w Barcelonie targów Mobile World Congress.

Samsung Wave S8500
Platforma Bada to opracowany przez Samsunga mobilny ekosystem - powstała dzięki dodaniu do istniejącego już wcześniej systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych nowej warstwy oprogramowania. Warstwa ta zapewnia szerokie pole manewru twórcom aplikacji mobilnych, którzy będą mogli pisać własne programy dla smarftonów z Bada.

"Bada - ocean możliwości"

Słowo Bada oznacza w języku koreańskim ocean. Nazwanie w ten sposób platformy mobilnej ma oznaczać jej wszechstronność. Jak przekonuje Samsung, użytkownicy smartfonów Bada będą mogli liczyć na szybki i łatwy dostęp do aplikacji oferowanych przez sklep Samsung Apps, a więc gier, aplikacji biznesowych, do obsługi portali społecznościowych, czytników e-booków i oprogramowania nawigacyjnego.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]

Co ciekawego w Wave S8500

Jedną z najciekawszych cech charakteryzujących nowy smartfon Samsunga jest zastosowany w nim wyświetlacz. Dotykowy ekran, pokryty hartowanym szkłem, wykonany został w technologii Super AMOLED, która pod względem jakości wyświetlanego obrazu znacznie przewyższa OLED. Przekątna wyświetlacza mierzy 3,3 cala; ekran może wyświetlić obraz w rozdzielczości 800 x 480 pikseli.

Co ciekawe, informacje o zamiarze wprowadzenia przez Samsunga smartfonu z ekranem Super AMOLED pojawiły się w Sieci na tydzień przed jego oficjalną prezentacją.

W Wave zastosowano interfejs użytkownika o nazwie TouchWiz 3.0, ułatwiający zarządzanie funkcjami smartfonu oraz oferujący wg producenta wiele możliwości personalizacji. Użytkownik ma do dyspozycji narzędzie Social Hub, za pomocą którego może m.in. zintegrować profile serwisów społecznościowych, komunikatory internetowe i konta pocztowe i w ten sposób wygodnie zarządzać informacjami i korespondencją.

Wave S8500 - specyfikacja

"Pod maską" Samsunga Wave znaleźć można 1-gigahercowy procesor S5PC1100, oparty na architekturze ARM Cortex-A8 oraz moduł nawigacji A-GPS, czujnik położenia oraz modem Wi-Fi 802.11 b/g/n i Bluetooth 3.0. Smartfon wyposażony jest w 2 lub 8 GB wbudowanej pamięci, którą można powiększyć do 32 GB dokładając karty microSD.

Smartfonem wykonamy też zdjęcie i film - służy do tego aparat o rozdzielczości 5 mln pikseli z lampą LED. Filmy można rejestrować w jakości 720p. Wave obsługuje formaty DivX, XviD, MPEG4, H.263, H.264 i WMV. Urządzenie obsługuje sieci 2,5G (GSM/GPRS/EDGE: 850, 900, 1800 i 1900 MHz) oraz 3G (WCDMA/HSDPA: 900/2100 MHz).

Samsung Wave S8500 - zobacz wideo:

Rynkowa premiera urządzenia przewidywana jest na kwiecień 2010 r.

Więcej informacji: Samsung


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: