Samsung Wave z certyfikatem DivX HD

Firma Samsung poinformowała, że mający się pojawić na rynku w przyszłym miesiącu smartfon Wave będzie się mógł jako pierwszy na świecie pochwalić certyfikatem DivX HD.

Samsung Wave z certyfikatem DivX HD

Samsung Wave

Korzystający z systemu Bada telefon Samsung Wave został zaprezentowany miesiąc temu. Jego producent podkreśla, że będzie się on mógł jako pierwszy na świecie pochwalić certyfikatem DivX HD. Oznacza to, że jego użytkownicy będą mieli możliwość płynnego odtwarzania filmów DivX w rozdzielczości 720p.

Pracujący pod kontrolą 1-gigahercowego procesora sprzęt potrafi ponadto nagrywać filmy 720p (posiada 5-megapikselowy aparat cyfrowy), które można podejrzeć na 3,3-calowym wyświetlaczu (800 x 480 pikseli) wykonanym w technologii Super AMOLED.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 Ultra na promocji! Za najnowszego flagowca zapłacisz teraz o kilkaset złotych mniej

Warto też wspomnieć, że telefon wyposażony został w pamięć flash o pojemności 2 lub 8 GB (można ją poszerzyć przy wykorzystaniu kart microSD - 32-gigabajtowy nośnik wprowadziła już do sprzedaży firma SanDisk), akcelerometr oraz moduły moduł A-GPS, Wi-Fi 802.11 b/g/n i Bluetooth 3.0.

Więcej na temat mającego pojawić się w sprzedaży w przyszłym miesiącu urządzenia znajdziecie w artykule pt. "Samsung Wave S8500 - smartfon z systemem Bada"