Samsung XL2370 - LED-owy monitor o grubości palca

Koncern Samsung zaprezentował nowy model monitora z podświetleniem LED. Urządzenie o oznaczeniu XL2370 charakteryzuje się matrycą o przekątnej 23 cale, mogącą wyświetlić obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli).

Ranking PC World - monitory LCD

Samsung XL2370 - LED-owy monitor o grubości palca

Samsung XL2370

Jak informuje producent, monitor odznacza się czasem reakcji wynoszącym 2 ms (metoda pomiaru: GTG) oraz kontrastem dynamicznym wynoszącym 5 000 000:1. Monitor ma być zdecydowanie bardziej oszczędny niż klasyczne wyświetlacze LCD - z deklaracji Samsunga wynika, że w XL2370 zużycie prądu jest o 40 procent niższe niż w konkurencyjnych monitorach o porównywalnych parametrach.

W cienkiech obudowie (efekt zastosowania podświetlenia LED) znalazły się wejścia DVI i HDMI. Ramka okalająca matrycę wykonana została w technologii Touch of Color, co ma minimalizować zjawisko odbić i refleksów światła na ekranie.

Zobacz również:

  • Panele LCD odchodzą do lamusa? Decyzja Samsunga nas nie dziwi

Urządzenie początkowo będzie dostępne w Korei Płd. - tam do sprzedaży trafi jeszcze w lipcu. Premiery na innych rynkach nastąpią najwcześniej w sierpniu br. W Europie koszt monitora ma wynieść ok. 281 euro.