Samsung Z1 z systemem Tizen wyceniony na 90 USD

Samsung Z1 to smartfon pracujący pod kontrolą systemu Tizen OS, którego premiera zaplanowana została ponoć na 18 stycznia. Urządzenie konkurować ma ze smartfonami z najniższej półki cenowej.

Samsung Z, czyli wielokrotnie zapowiadany pierwszy smartfon pracujący pod kontrolą systemu Tizen OS, nie trafił w końcu na rynek z powodu wycofania się z projektu partnerów koreańskiej firmy. Nie poddała się ona jednak i postanowiła dalej pracować nad tą platformą. Efektem tych prac ma być model Z1, który w odróżnieniu od modelu Z cechującego się bardzo wydajną specyfikacją, atakować ma segment urządzeń z najniższej półki.

Wedle wcześniejszych spekulacji premiera Samsunga Z1 miała mieć miejsce kilka dni temu. Ta się nie stało. Serwis The Korea Economic Daily zaprezentował jednak właśnie wypowiedź "przedstawiciela Samsunga", z której wynika, że urządzenie zostanie oficjalnie zaprezentowane 18 stycznia i będzie kosztowało poniżej 100 tysięcy wonów południowokoreańskich (ok. 90 USD).

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Dlaczego Galaxy Watch 3 zasługuje na aktualizację do One UI Watch?
  • Niezwykła oferta w przedsprzedaży! iPhone 13 jedynie za 3599 złotych!

Dodatkowo do Sieci "wyciekły" trzy nowe zdjęcia: jedno wyglądające na wykonane podczas wewnętrznej prezentacji Samsunga Z1, natomiast pozostałe dwa to zrzuty ekranu z Tizen OS:

Samsung Z1 z systemem Tizen wyceniony na 90 USD

Samsung Z1

Samsung Z1 z systemem Tizen wyceniony na 90 USD

Tizen OS

Samsung Z1 z systemem Tizen wyceniony na 90 USD

Tizen OS

Na koniec warto przypomnieć, jak wygląda oczekiwana specyfikacja Samsunga Z1:

- 4-calowy wyświetlacz WVGA

- dwurdzeniowy układ 1,2 GHz

- 0,5 GB pamięci RAM

- aparat 3 MP

- 3G+WiFi

Urządzenie najpierw (18 stycznia) trafi do sprzedaży w Indiach.