Samsung: aktualizacje do Androida 4.0 w drugim kwartale 2012

Samsung wydał już aktualizację do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich dla smartfonu Galaxy S II, ale posiadacze innych urządzeń koreańskiego producenta ciągle czekają. Ich oczekiwanie potrwa do drugiego kwartału 2012 roku, ale nie podano dokładnej daty udostępnienia aktualizacji.

Samsung Galaxy Note

Oto lista smartfonów i tabletów Samsunga, które w drugim kwartale 2012 roku zostaną zaktualizowane do Androida 4.0 Ice Cream Sandwich: Galaxy S II LTE, Galaxy R, Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 8.9, Galaxy Tab 8.9 LTE i Galaxy Tab 10.1. Nowy system otrzyma także smartfon z rysikiem, czyli Galaxy Note, który zostanie wzbogacony o nowe aplikacje.

Zobacz też: Polska aktualizacja SGS II do Androida 4.0 ICS już dostępna

Galaxy Note został wydany we wrześniu 2011 roku. Dysponuje wyświetlaczem o przekątnej 5,3 cala, co czyni go czymś pomiędzy smartfonem i tabletem. Jego wyjątkowość wynika także z możliwości używania specjalnego rysika S Pen. Właśnie z myślą o nim stworzone są nowe aplikacje, które trafią na Galaxy Note wraz z Androidem Ice Cream Sandwich.

Android 4.0 i nowe aplikacje tworzą pakiet Premium Suite. Pierwszą z aplikacji jest S Note. Umożliwia ona tworzenie notatek za pomocą różnych treści cyfrowych oraz szkiców wykonanych rysikiem. Drugą aplikacją jest My Story, a służy do własnoręcznego tworzenia multimedialnych pocztówek przy użyciu swoich notatek, filmów, zdjęć oraz głosu.

Nowe aplikacje dla Galaxy Note zostały już wcześniej wprowadzone w tablecie Galaxy Note 10.1. Dokładna data aktualizacji smartfonów i tabletów Samsunga nie jest jeszcze znana.