Samsung aktualizuje 3-letnie smartwatche - Gear Sport i Gear S3 już z One UI 1.5

Tego się nie spodziewaliśmy. Samsung postanowił zaktualizować swoje smartwatche z 2016 i 2017 roku do najnowszej wersji nakładki One UI na urządzenia ubierane. Sprawdź, jakie nowości zagoszczą na Twoim zegarku.

Samsung Gear S3 to jeden z najpopularniejszych smartwatchy koreańskiego producenta. Zegarek ten w kilku wersjach dostępny był w sprzedaży przez dwa lata. Z czasem dołączył do niego młodszy brat - Gear Sport skierowany dla osób uprawiających aktywność fizyczną. Oba zegarki w ciągu najbliższych dni otrzymają w Polsce bardzo ważną aktualizację.

Samsung aktualizuje 3-letnie smartwatche - Gear Sport i Gear S3 już z One UI 1.5

Źródło: samsung.com

Najnowsze oprogramowanie układowe wprowadza na zegarki interfejs użytkownika One UI 1.5 z wbudowanym Bixby oraz funkcjami, które po raz pierwszy pojawiły się wraz z Galaxy Watch Active 2.

Oba aktualizowane właśnie zegarki zadebiutowały z Tizenem, który nie posiadał jeszcze nakładki One UI. Została ona udostępniona w pierwszej dużej aktualizacji zegarków w maju 2019 roku. Myśleliśmy wtedy, że to ostatnia aktualizacja rozwojowa dla Samsunga Gear S3 oraz Gear Sport. Okazuje się jednak, że Samsung wspiera swoje zegarki dłużej, niż smartfony z Androidem.

Najnowsza aktualizacja o numerze kompilacji R760XXU2FTD4 dla Gear S3 oraz R600XXU1DTD3 dla Gear Sport waży aż 100 MB. Zegarki po aktualizacji procują pod kontrolą Tizen'a w wersji 4.0.0.7 z nakładką One UI 1.5.

Najważniejszą nowością jest pojawienie się asystenta głosowego Bixby, który niestety w dalszym ciągu nie jest w stanie komunikować się po polsku. Rozwiązanie to podobnie, jak w droższych i nowszych zegarkach Samsunga działać będzie nawet przy wyłączonym ekranie.

Dodatkowo w oprogramowaniu pojawił się szereg mniejszych zmian i ulepszeń. Podobnie, jak w One UI 2.0/2.1 zmodyfikowano i dopracowano wygląd niektórych elementów interfejsu użytkownika.

Aktualizacja pojawi się stopniowo w kolejnych krajach w Europie. W najbliższych dniach również polskie zegarki Gear S3 oraz Gear Sport otrzymają One UI 1.5.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Watch Active 2.

Źródło: galaxyclub.nl