Samsung aktualizuje Galaxy A50 do Androida 10

Chwilę po Galaxy A40 Android 10 otrzymali pierwsi użytkownicy Galaxy A50.

Kilka godzin temu informowaliśmy, że pierwsi użytkownicy Samsungów Galaxy A40 zaczęli raportować, że ich urządzenia otrzymały aktualizację do Androida 10 wraz z One UI 2.0. Teraz okazuje się, że Samsung zaktualizował również nieco większy i droższy model Galaxy A50.

Samsung aktualizuje Galaxy A50 do Androida 10

Źródło: pcworld.com

To szczególnie ważna informacja, ponieważ Galaxy A50 był jednym z najlepiej sprzedających się smartfonów Samsunga w ubiegłym roku. Teraz posiadacze tego hitowego modelu będą mogli skorzystać z nowości, jakie pojawiły się w One UI 2.0 oraz Androidzie 10.

Samsung rozpoczął pracę nad Androidem 10 dla Galaxy A50 oraz Galaxy A40 około trzech miesięcy temu. W lutym informowaliśmy, że Galaxy A50 z Androidem 10 otrzymał certyfikat Bluetooth, a teraz aktualizacja oprogramowania została oficjalnie wprowadzona.

Pierwsze egzemplarze Samsunga Galaxy A50 z Korei Południowej otrzymały aktualizację do Androida 10. Najnowsze oprogramowanie o numerze wersji A505NKSU3BTC3 wprowadza przy okazji poprawki zabezpieczeń datowane na 1 marca 2020 roku, które łatają luki bezpieczeństwa w procesorach Samsung Exynos.

Aktualizacja przynosi kilka dużych oraz mnóstwo mniejszych zmian. Interfejs One UI 2.0 wprowadza globalny tryb ciemny z przyciemnionymi taperami, nowy system sterowania za pomocą gestów, płynniejsze animacje, odświeżone emoji, a także zmodyfikowany system zarządzenia uprawnieniami.

Wszyscy użytkownicy Samsungów Galaxy A50, którzy chcą sprawdzić dostępność aktualizacji na swoich urządzeniach powinni przejść do Ustawień > Aktualizacja oprogramowania i wybrać Pobierz i zainstaluj.

Samsung Galaxy A50 pojawił się na rynku w marcu 2019 roku. Urządzenie to z miejsca stało się hitem sprzedażowym. Galaxy A50 jest najtańszym smartfonem Samsunga, który oferuje funkcje znane z o wiele droższych flagowców, jak czytnik linii papilarnych wbudowany w ekran.

Sprawdź, ile aktualnie kosztuje Samsung Galaxy A50 oraz jego następca - model Galaxy A51.

Źródło: sammobile.com