Samsung aktualizuje Galaxy S20 - znika problem z zielonym ekranem

Koreańczycy zaktualizowali swoje flagowce. Nowe oprogramowanie naprawia problemy z ekranem.

Od momentu premiery Samsunga Galaxy S20 w lutym tego roku użytkownicy co chwilę donoszą o nowych problemach związanych z tegorocznymi flagowcami. Ostatnio w sieci zrobiło się głośno za sprawą problemu z wyświetlaczem Dynamic AMOLED. Po ostatniej aktualizacji wprowadzającej kwietniowe poprawki zabezpieczeń systemu Android okazało się, że część Samsungów zaczęła wyświetlać treści z widoczną zieloną poświatą.

Użytkownicy flagowych smartfonów za wiele tysięcy złotych donosili o irytującym błędzie, który powodował, że obraz przybierał nienaturalny, zielony odcień. Samsung rozpoczął właśnie wprowadzanie najnowszej poprawki, która ma wyeliminować problemy z ekranem.

Samsung aktualizuje Galaxy S20 - znika problem z zielonym ekranem

Źródło: samsung.com

Aktualizacja o numerze wersji G980BXXU1ATD3 dla Galaxy S20, G985BXXU1ATD3 dla Galaxy S20+ oraz G988BXXU1ATD3 dla Samsunga Galaxy S20 Ultra została udostępniona w Niemczech. Możemy spodziewać się, że w przeciągu kilku najbliższych dni stosowne oprogramowanie układowe pojawi się także na polskich egzemplarzach Samsungów Galaxy S20.

Redaktorzy portalu Sammobile będący w posiadaniu Samsunga Galaxy S20 potwierdzają, że najnowsze oprogramowanie usuwa problem z zieloną poświatą na ekranie Dynamic AMOLED. Przypominamy, że przez ostatni miesiąc Samsungi Galaxy S20 wyświetlały zieloną poświatę na ekranie podczas przełączania się pomiędzy 120 Hz a 60 Hz częstotliwością odświeżania ekranu. Problem pojawiał się także po długotrwałym użytkowaniu i w momencie, gdy akumulator naładowany był w mniej, niż 20%. Na problemy z zielonym ekranem narzekali głównie posiadacze najdroższego modelu Galaxy S20 Ultra.

Niestety Samsung nie udostępnił listy zmian w najnowszej aktualizacji, więc nie jesteśmy w stanie określić, czy wprowadza ona inne ulepszenia oraz nowe funkcje.

Oprogramowanie o numerze kompilacji BXXU1ATD3 to druga juz aktualizacja wprowadzona w trybie nieplanowym, aby załatać powstałe błędy.

Dostępność aktualizacji można sprawdzić przechodząc do Ustawienia > Aktualizacja oprogramowania > Pobierz i zainstaluj.

Sprawdź, ile kosztuje aktualnie Samsung Galaxy S20 Ultra.

Źródło: sammobile.com