Samsung aktualizuje oprogramowanie Galaxy Watch4. Co nowego?

Podczas Galaxy Unpacked Part 2 koreański producent zaprezentował aktualizację oprogramowania zegarków Galaxy Watch4.

Fot. Paweł Goryniak / PCWorld

W trakcie krótkiej prezentacji Galaxy Unpacked Part 2 Samsung przedstawił nam nowe limitowane edycje swoich urządzeń. Dziś mieszkańcy wybranych państw mogą tworzyć swoje własne Galaxy Z Flip3 Bespoke Edition oraz kupić limitowane edycje Galaxy Watch4 Maison Kitsuné Edition oraz Galaxy Buds2 Maison Kitsuné Edition.

Na samym początku wydarzenia dowiedzieliśmy się także nieco o dość dużej aktualizacji oprogramowania zegarków Galaxy Watch4. Póki co została ona udostępniona mieszkańcom Korei Południowej, jednak spodziewamy się, że już niedługo trafi ona do szerszego grona użytkowników.

Zobacz również:

  • Chcesz kupić nowego Galaxy S21 FE? Sprawdź najlepsze oferty w Play, Orange, T-Mobile i Plus [23.01.2022]
  • Samsung prezentuje limitowane edycje Galaxy Watch4 i Galaxy Buds2!

Już teraz producent udostępnia nam cztery nowe tarcze, które wyświetlą więcej informacji niż dotychczas i pozwolą na większą personalizację. Możemy wybrać jeszcze dokładniejszy widok naszych sportowych osiągnięć, widget pogodowy, tapety wzorowane na tych z Galaxy Z Flip3 oraz Galaxy Z Fold3 oraz klasyczną tarczę z ogólnymi informacjami. Każdą z nich możemy także modyfikować.

Samsung przygotował też usprawnienia dla tych, z których korzystaliśmy do tej pory, jak choćby obsługę GIF-ów oraz dodatkowe animacje m.in. w krokomierzu, które mają motywować nas do osiągnięcia dziennego celu.

Kolejnymi z nowości w oprogramowaniu jest obsługa gestów. Od teraz wykonując prosty gest pukania będziemy mogli otworzyć aplikację, lub wykonać konkretną czynność. Zegarek pozwoli nam także na dopasowanie czułości czujnika upadania. Wykryje więc kiedy upadniemy z pozycji stojącej i w razie potrzeby wyśle sygnał SOS do czterech wybranych przez nas osób.