Samsung aktualizuje smartfony Galaxy do systemu Android 6.0 Marshmallow

Na tydzień przed premierą Galaxy S7 koreański Samsung rozpoczął proces aktualizacji swoich smartfonów do kolejnej wersji systemu Android. Pierwsi posiadacze urządzeń z rodziny Galaxy mogą już pobierać uaktualnienie do Androida 6.0 Marshmallow na swoje smartfony i Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge.

Android 6.0 Marshamallow został po raz pierwszy zaprezentowany w maju 2015 roku podczas konferencji Google I/O. Podobnie jak rok wcześniej w przypadku Androida 5.0 Lollipop premiera skończonego oprogramowania odbyła się po koniec roku, czyli kilka miesięcy po pierwszej oficjalnej prezentacji przygotowanej z myślą o deweloperach.

Wybrane smartfony i tablety przygotowane w ścisłej współpracy z Google, czyli rodzina urządzeń Nexus, otrzymały aktualizację do Androida 6.0 Marshmallow jeszcze przed końcem 2015 roku. Z tą wersją oprogramowania zadebiutowały też najnowsze smartfony - LG Nexus 5x i Huawei Nexus 6p.

Jak na razie udział Androida 6.0 Marshamllow w rynku jest niewielki. Producenci urządzeń z nakładkami zaktualizowali tylko kilka modeli, a wśród urządzeń łączących się z Google Play tylko 1,2 proc. smartfonów i tabletów pracuje pod kontrolą najnowszej wersji oprogramowania. Dzięki Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge może się to zmienić.

Zdjęcie: Martyn Williams

Zdjęcie: Martyn Williams

Samsung rozpoczął jednak dopiero teraz aktualizację swoich topowych smartfonów do najnowszego wydania Androida. W pierwszej kolejności uaktualnienie do Androida 6.0 Marshmallow otrzymają posiadacze telefonów Galaxy S6 i Galaxy S6 Edge. Oznacza to, że Samsung zdążył zaktualizować oprogramowanie w zeszłorocznym sztandarowym smartfonie na niedługo przed premierą jego następcy, czyli Galaxy S7.

źródło: venturebeat.com