Samsung atakuje Apple. Szykuje się świetna alternatywa dla iPad'a

Samsung zauważył zwiększone zainteresowanie na tanie komputery przenośne oraz tablety. Koreańczycy zamierzają ukraść nieco tortu firmie Apple. Na rynku pojawi się nowy Galaxy Tab, który powalczy z bazowym iPadem.

W dobie pandemii COVID-19 obserwujemy zwiększone zapotrzebowanie na tanie komputery przenośne oraz tablety. Sprzęt tego typu najczęściej wykorzystywany jest przez dzieci, młodzież oraz studentów do nauki zdalnej.

Tablety z rodziny Galaxy Tab S7

Tablety z rodziny Galaxy Tab S7

Samsung w zeszłym roku był drugim po Apple największym producentem tabletów na świecie. Firma zamierza wykorzystać swój potencjał i przygotowuje dwa nowe tablety, które mają być ciekawą alternatywą dla tańszych modeli iPad'a.

W ciągu najbliższych miesięcy na rynku pojawi się Galaxy Tab A7 Lite oraz Galaxy Tab S7 Lite.

Galaxy Tab A7 Lite będzie tanią alternatywą dla iPad'a mini 5. Urządzenie zaoferuje ekran o przekątnej 8,7 cala, który w połączeniu z bezbramkowym designem ma pozwolić na obsługę jedną ręką.

Galaxy Tab A7 Lite

Galaxy Tab A7 Lite

Wyświetlacz będzie panelem IPS LCD o rozdzielczości Full HD. Nie zabraknie 3 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB wbudowanej pamięci masowej. Za wydajność odpowiadać będzie procesor MediaTek Helio P22.

Galaxy Tab A7 Lite będzie tanim tabletem przeznaczonym głównie dla młodzieży.

Na rynku pojawi się również tańsza wersja flagowego Galaxy Tab S7. Model z dopiskiem Lite otrzyma 12,4 calowy ekran IPS LCD oraz procesor Qualcomm Snapdragon 750G. Na rynku pojawią się trzy wersje - Wi-Fi only, z modemem 4G LTE oraz z modemem 5G.

Oba tablety zadebiutują z Androidem 11 na pokładzie i otrzymają co najmniej dwie duże aktualizacje rozwojowe zmieniające wersję systemu operacyjnego.

Szczególnie ciekawie wygląda droższy model. Tab S7 Lite ma większy ekran od iPad'a oraz oferowany będzie z modemem 5G. Urządzenie to może odebrać klientów firmie Apple.

Sprawdź jakiego iPada warto kupić.

Źródło: sammobile.com