Samsung atakuje z MP3

Już wkrótce Samsung rozpocznie ofensywę na rynku odtwarzaczy MP3. Jego przedstawiciele zakomunikowali, że już niedługo firma zamierza wykroić dla siebie spory fragment "tortu" i w ciągu roku potroić produkcję tego typu urządzeń.

Zauważmy, że koreańska korporacja już raz próbowała swoich sił w segmencie przenośnych odtwarzaczy kilka lat temu. Stwierdzono jednak wówczas, że kategoria produktów, opierająca się głównie na nielegalnie ściąganych plikach, nie ma przyszłości. W ten sposób jedna z największych korporacji elektronicznych na świecie nie była w stanie podjąć konkurencji gdy Apple zdobył rynek dzięki kombinacji iPoda i serwisu iTunes.

"Ich sukces sprawił, że wielu zaczęło ludzi zaczęło legalnie pobierać pliki" - powiedział David Steel, wiceprezes Samsunga. "Zdecydowaliśmy się więc znowu skupić na tym rynku" - dodał, przypominając, ze w marcu firma zapowiedziała cztery nowe modele odtwarzaczy MP3 i podkreślił, że do 2007 roku korporacja zamierza być największym wytwórcą tego typu sprzętu na świecie.

Więcej informacji: Samsung