Samsung będzie produkował nowy, szybszy typ pamięci typu flash

Samsung ostatnio zapowiedział wprowadzenie do produkcji nowych kości RAM o pojemności 3 GB. To jednak nie koniec innowacji. Teraz firma rozpoczęła masową produkcję nowych układów pamięci dyskowej typu flash dla smartfonów i tabletów, które mają osiągać znacznie lepsze prędkości niż dotychczas, co przełoży się bezpośrednio na wydajność korzystających z tej pamięci urządzeń.

Po nowych, trzy-gigabajtowych kościach pamięci RAM przyszła pora na nowy typ pamięci flash produkcji Samsunga przeznaczonej na system operacyjny oraz przechowywanie multimediów w urządzeniach mobilnych. Jest on już masowo produkowanej przez koreańską firmę i nosi nazwę eMMC PRO. Ten nowy typ pamięci NAND ma trafić do urządzeń, czyli nadchodzących smartfonów i tabletów kolejnej generacji, razem z następnymi wersjami procesorów Samsunga.

Nowe jednostki ma cechować bardzo duża szybkość transferu, wynosząca w teorii do 400 megabajtów na sekundę - co przełoży się na realną szybkość zapisu do 90MB/s i odczytu do 250MB/s. Przyspieszy to jeszcze bardziej szybkość pracy systemu, poprawi wydajność w grach i przy odtwarzaniu materiałów wideo o wysokiej jakości. Nowa pamięć typu eMMC PRO typu flash produkowana będzie w trzech różnych wersjach pojemnościowych, czyli 16, 32 i 64 GB. Wykonana zostanie w procesie technologicznym 64 GB 10nm NAND. To pierwsza pamięć, która wspierać będzie standard eMMC 5.0.

źródło: engadget.com