Samsung: będzie więcej telefonów z dotykowym ekranem

Południowokoreański producent zamierza w tym roku znacznie poszerzyć ofertę telefonów z dotykowym ekranem. Ponadto Samsung już teraz planuje stworzenie następcy netbooka NC10, chociaż premiera tego ostatniego miała miejsce całkiem niedawno.

Firma Samsung Electronics zamierza w tym roku znacznie poszerzyć ilość oferowanych przez siebie telefonów z dotykowym ekranem. Przyznał się do tego jeden z szefów spółki, Chi Youngcho: "W pierwszej połowie roku zamierzamy udostępnić naszym klientom większą ilość telefonów z dotykowym ekranem. Od swoich poprzedników różnić się one będą przede wszystkim ulepszonym interfejsem użytkownika. Ponadto, jeśli chodzi telefony typu smartphone, to pojawią się one w wersjach z różnymi systemami operacyjnymi. Wszystko po to, by maksymalnie zadowolić naszych klientów."

Przypomnijmy, że południowokoreański koncern oferuje już telefony obsługiwane przez takie systemy operacyjne jak Windows Mobile, Symbian czy Linux. Być może w ciągu kilku najbliższych miesięcy ujrzymy urządzenie z OSem Android firmy Google.

Chi przyznał również, że specjaliści z jego firmy pracują już nad nowym netbookiem, następcą NC10. Przedstawiciel Samsunga nie podał żadnych szczegółów. Bardzo prawdopodobne jest jednak, że urządzenie wyposażone będzie w energooszczędny procesor firmy Via Technologies.

Zobacz również:

Netbook Samsunga za złotówkę w iPlusie

Samsung: reorganizacja modelu biznesowego

Forrester: netbooki zdobywają popularność