Samsung chce doprowadzić do zakazu sprzedaży iPhone'a 5 w Korei

Dziennik "Korea Times" twierdzi, że Samsung zamierza zablokować sprzedaż iPhone'a 5 na terenie Korei Południowej.

"Patentowa wojna" pomiędzy firmami Apple i Samsung nie idzie po myśli koreańskiej firmy. Nie zamierza się ona jednak poddawać, i aby odgryźć się swojemu rywalowi planuje zablokować na terenie Korei Południowej sprzedaż nadchodzącego iPhone'a 5.

Doniesienia na ten temat pojawiły się w dzienniku "Korea Times", który opiera się na informacjach pozyskanych od anonimowego pracownika Samsunga wyższego szczebla.

Zobacz również:

  • HBO GO - 8 porad, które każdy powinien znać
  • Smartfony w promocji - sprawdź najlepsze okazje! [6.12.2021]
  • NASA: misja lądowania na Księżycu została przesunięta

Wynika z nich, że Samsung zamierza złożyć w sądzie pozew przeciwko Apple w sprawie naruszenia przez amerykańskiego giganta wielu patentów związanych z technologiami bezprzewodowymi.

"Tak długo jak Apple nie zrezygnuje z używania mobilnych funkcji telekomunikacyjnych, nie będzie miał możliwości sprzedawania swoich i-produktów bez naruszenia naszych patentów. Będziemy twardo stać przy swoim stanowisku przeciwko Apple podczas przewlekłych sądowych batalii" - powiedział anonimowy informator.

Obecnie nie widać końca patentowej wojny pomiędzy Apple i Samsungiem. Warto jednak zauważyć, że koreańska firma postanowiła jakby agresywniej walczyć o swoje interesy.