Samsung chwali się procesem produkcyjnym Galaxy Z Flip

Samsung pokazuje, w jaki sposób produkowany jest jeden z najbardziej zaawansowanych konstrukcyjnie smartfonów na rynku.

Koreańczycy chyba chcą odwrócić uwagę konsumentów od chwilowych problemów z produkcją Galaxy Z Flip.

Samsung chwali się procesem produkcyjnym Galaxy Z Flip

Doskonale wiemy, że składane smartfony są znacznie trudniejsze do wyprodukowania, niż klasyczne telefony komórkowe. To właśnie z tego powodu Koreańczycy zainwestowali w specjalny zakład produkcyjny w Gumi pod Seulem, gdzie produkowane są tylko i wyłącznie składane smartfony Galaxy Fold i Galaxy Z Flip.

Zobacz również:

Samsung jest pionierem tego rynku i w przeciągu roku wprowadził na rynek dwa modele składanych smartfonów z elastycznymi ekranami, które posiadają zupełnie odmienną konstrukcję.

Najnowszy Galaxy Z Flip został wyposażony w unikalny na skalę światową elastyczny ekran Dynamic AMOLED z wbudowanym aparatem przednim. Całość pokryta została ultra cienkim szkłem Ultra Thin Glass. Tym samym Galaxy Z Flip dzierży miano pierwszego składanego smartfona z elastycznym ekranem wykonanym ze szkła. Do tej pory elastyczne panele wykonane były z plastiku.

Samsung postanowił podgrzać nieco atmosferę przed premierą i pokazać, jak wygląda proces produkcji swojego nowego smartfona.

Firma udostępniła na platformie YouTube krótki filmik, na którym widać ostatnie etapy produkcji Galaxy Z Flip. Samsung nie udostępnia wideo prezentującego cały cykl produkcyjny nowego smartfona ze względu na tajemnice handlową.

W produkcję Samsunga Galaxy Z Flip zaangażowani są zarówno wysoce wykwalifikowani pracownicy, jak i maszyny najnowszej generacji. Najtrudniejszym elementem w produkcji jest elastyczny ekran oraz zawias Hideaway Hinge. Samsung posiada specjalną maszynę, która pozwala testować wytrzymałość zawiasu przed umieszczeniem go w Galaxy Z Flip.

Na końcowym etapie produkcji pracownicy poświęcają sporą ilość czasu na dokładne sprawdzenie spasowania obudowy oraz poprawności działania elastycznego ekranu. Każdy egzemplarz przed zapakowaniem do pudełka jest sprawdzany przez pracownika fabryki.

Poniżej wideo, na którym można zapoznać się z procesem produkcyjnym Galaxy Z Flip.

$

Źródło: sammobile.com