Samsung chwali się wynikami sprzedaży Galaxy Note 3. Jest nieźle!

Wśród wszystkich producentów urządzeń z systemem Android koreański Samsung radzi sobie najlepiej. Hitem sprzedażowym okazują się nie tylko flagowce z linii Galaxy S, ale też urządzenia bardziej niszowe. Samsung chwali się, że w nieco ponad miesiąc od premiery najnowszy phablet o nazwie Galaxy Note 3 sprzedał się w liczbie 5 milionów egzemplarzy.

Samsung Galaxy Note 3 to najnowszy phablet w ofercie Samsunga. Jest znacznie większy niż klasyczne smartfony za sprawą ekranu o przekątnej aż 5,7 cala. Oprócz nietypowego rozmiaru wyróżnia go na tle konkurencji też wzornictwo. Plecki smartfona wykonane są ze stylizowanego na skórę plastiku. W obudowie chowany jest dedykowany rysik, a oprogramowanie Samsunga jest przygotowane do jego obsługi i zawiera wiele przydatnych aplikacji i udogodnień.

Phablet został zaprezentowany szerszej publiczności na targach IFA 2013, a do sklepów trafił już po kilku tygodniach. Jest pod względem specyfikacji urządzeniem naprawdę topowym. W zależności od wersji napędza go cztero- lub nawet ośmiordzeniowy procesor, a w środku znalazło się miejsce dla aż 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Mimo zaporowej ceny detalicznej, która w Polsce wynosi 2999zł, urządzenie zyskało bardzo wielu sympatyków.

Samsung chwali się wynikami sprzedaży Galaxy Note 3. Jest nieźle!

Samsung Galaxy Note 3

Na świecie do tej pory sprzedało się już aż 5 milionów Galaxy Note 3. To znacznie lepszy wynik niż w przypadku poprzednich generacji tego urządzenia. Pierwsze Galaxy Note trafił do pięciu milionów klientów dopiero po pięciu miesiącach, podczas gdy druga generacja phabletu Samsunga potrzebowała na to dwóch miesięcy.

Zobacz również:

  • Oppo chce dołączyć do gigantów! Zrobi to co Google, Apple i Samsung?
  • Premiera Redmi Note 11 już w przyszłym tygodniu!

Do tej pory łącznie biorąc pod uwagę wszystkie trzy generacje Galaxy Note sprzedało się ich 38 milionów.

źródło: gsmarena.com