Samsung chwali się wynikami sprzedaży Galaxy Note 3. Jest nieźle!

Wśród wszystkich producentów urządzeń z systemem Android koreański Samsung radzi sobie najlepiej. Hitem sprzedażowym okazują się nie tylko flagowce z linii Galaxy S, ale też urządzenia bardziej niszowe. Samsung chwali się, że w nieco ponad miesiąc od premiery najnowszy phablet o nazwie Galaxy Note 3 sprzedał się w liczbie 5 milionów egzemplarzy.

Samsung Galaxy Note 3 to najnowszy phablet w ofercie Samsunga. Jest znacznie większy niż klasyczne smartfony za sprawą ekranu o przekątnej aż 5,7 cala. Oprócz nietypowego rozmiaru wyróżnia go na tle konkurencji też wzornictwo. Plecki smartfona wykonane są ze stylizowanego na skórę plastiku. W obudowie chowany jest dedykowany rysik, a oprogramowanie Samsunga jest przygotowane do jego obsługi i zawiera wiele przydatnych aplikacji i udogodnień.

Phablet został zaprezentowany szerszej publiczności na targach IFA 2013, a do sklepów trafił już po kilku tygodniach. Jest pod względem specyfikacji urządzeniem naprawdę topowym. W zależności od wersji napędza go cztero- lub nawet ośmiordzeniowy procesor, a w środku znalazło się miejsce dla aż 3 GB pamięci operacyjnej RAM. Mimo zaporowej ceny detalicznej, która w Polsce wynosi 2999zł, urządzenie zyskało bardzo wielu sympatyków.

Samsung chwali się wynikami sprzedaży Galaxy Note 3. Jest nieźle!

Samsung Galaxy Note 3

Na świecie do tej pory sprzedało się już aż 5 milionów Galaxy Note 3. To znacznie lepszy wynik niż w przypadku poprzednich generacji tego urządzenia. Pierwsze Galaxy Note trafił do pięciu milionów klientów dopiero po pięciu miesiącach, podczas gdy druga generacja phabletu Samsunga potrzebowała na to dwóch miesięcy.

Do tej pory łącznie biorąc pod uwagę wszystkie trzy generacje Galaxy Note sprzedało się ich 38 milionów.

źródło: gsmarena.com