Samsung dementuje plotki

Firma Samsung wydała specjalne oświadczenie, w którym zdementowała krążącą w Sieci plotkę, jakoby jej odtwarzacz Blu-ray BD-P1000 nie obsługiwał 50-gigabajtowych (dwuwarstwowych) krążków BD, na których wkrótce wydawane będą filmy. Przy okazji koncern zapowiedział rychłe udostępnienie uaktualnienia firmware'u dla modelu BD-P1000.

Przedstawiciele Samsunga zapewnili, że wszystkie sprzedane do tej pory odtwarzacze BD-P1000 (urządzenie dostępne jest już w USA) bez problemu obsługują zarówno jedno-, jak i dwu-warstwowe płyty Blu-ray. Dlatego też ich nabywcy nie powinni mieć żadnych problemów z odtwarzaniem filmów zapisanych na nośnikach o pojemności 50 GB (płyty takie mają wkrótce trafić do amerykańskich sklepów).

Koncern poinfomował również, że zamierza wkrótce udostępnić uaktualnienie firmware'u dla modelu BD-P1000. Umożliwi ono odtwarzaczowi m.in. obsługiwanie opcji interaktywnych przygotowanych w technologii BD Java, a także wprowadzi kilka modyfikacji do procesu odtwarzania filmów, które zaowocować mają m.in. wyostrzeniem obrazu.

Uaktualnienie to pojawić się ma stronie Samsunga pod koniec października.