Samsung dołącza do MTA, aby usprawnić wymianę plików

Producent tegorocznych modeli z serii Galaxy S21 dołączył do Mutual Transmission Alliance. Sojusz ma na celu ujednolicenie i usprawnienie funkcji bezprzewodowego udostępniania plików pomiędzy smartfonami oraz laptopami różnych marek.

Samsung dołącza do MTA, aby usprawnić wymianę plików

fot. Anh Nhat / Unsplash

Samsung oferuje już całkiem imponującą funkcję bezprzewodowego udostępniania plików o nazwie Quick Share. Jest szybka i działa bezproblemowo między smartfonami Galaxy, tabletami, a nawet laptopami. Ale co, jeśli chcesz udostępniać pliki ze smartfona innego niż od Samsunga? W takim przypadku można skorzystać z funkcji Google Nearby Share, ale często jest ona wolniejsza niż Quick Share. Grupa OEM zajmującą się produkcją urządzeń z system Android ma na celu rozwiązanie tego problemu z własnym standardem udostępniania plików, a Samsung dołącza do tego sojuszu.

Pojawiają się doniesienia o tym, że Samsung dołączył do Mutual Transmission Alliance (MTA) i postanowił przyjąć jego funkcję bezprzewodowego udostępniania plików. Grupa, założona przez chińskie marki smartfonów OPPO, Vivo i Xiaomi dwa lata temu, teraz obejmuje również następujące firmy: ASUS, Black Shark, Hisense, MEIZU, OnePlus, Realme, Samsung i ZTE. Jest możliwe, że Samsung może zintegrować protokoły MTA w swojej funkcji Quick Share, pozwalając na bezproblemowe udostępnianie plików ze smartfonami i laptopami innych marek.

Zobacz również:

  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [03.08.2021]
  • AirDrop na Windowsa? Sprawdź Quick Share od Samsunga
Samsung dołącza do MTA, aby usprawnić wymianę plików

Lista firm należących do MTA / fot. Levkan

Rozwiązanie Mutual Transmission Alliance wykorzystuje Bluetooth LE do skanowania pobliskich kompatybilnych urządzeń, a faktyczne udostępnianie plików odbywa się za pośrednictwem połączenia P2P opartego na Wi-Fi Direct. Podobno średnia prędkość wymiany plików za pośrednictwem tego standardu wynosi około 20 Mbps. Obsługuje on udostępnianie plików audio, dokumentów, zdjęć, filmów i innych. Nie ma obecnie żadnych informacji na temat tego, kiedy Samsung planuje wdrożenie nowego systemu wymiany plików, ale więcej informacji może nadejść w ciągu najbliższych kilku miesięcy.