Samsung: dwie plazmy z technologią 600 Hz oraz "megakontrastem"

Koreańska firma Samsung mocno zaakcentowała swoją obecność na rynku telewizorów plazmowych. Zaprezentowała bowiem dwa nowe urządzenia z serii PAVV Fabrizio 450, które cechują się m.in. wysokim współczynnikiem kontrastu (mega-contrast), wyjątkowo niskim czasem reakcji matrycy oraz technologią 600 Hz.

Nowe telewizory plazmowe z serii PAVV Fabrizio 450 oferują ekrany o przekątnej wynoszącej 42 i 50 cali oraz pozwalają na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli. Urządzenia korzystają z technologii 600 Hz (ma zapewniać idealny obraz podczas dynamicznych scen) i cechują się wyjątkowo niskim czasem odpowiedzi matrycy (0,001 milisekundy) oraz - jak twierdzi producent - "mega" współczynnikiem kontrastu (niestety jego wartość zachował, póki co, w tajemnicy). Warto też wspomnieć, że źródło sygnału możemy podłączyć za pomocą trzech złączy HDMI.

Samsung: dwie plazmy z technologią 600 Hz oraz "megakontrastem"

Nowość z serii PAVV Fabrizio 450

Ceny urządzeń (po przeliczeniu z wonów) zostały ustalone na poziomie ok. 3711 zł. i 4730 zł. Niestety nie wiadomo, kiedy pojawią się one na rynku europejskim.