Samsung dwukrotnie zwiększa prędkość kart microSD

Koreański producent elektroniki poinformował, że w produkcji są już nowe karty microSD o transferze ponad dwukrotnie szybszym niż w ich poprzedniej generacji. Mogą one magazynować do 32 GB danych, pozwalają na ich odczyt z prędkością 24 MB/s oraz zapis przy 12 MB/s.

Nowe karty microSD Samsunga należą do 10 klasy prędkości, która pozwala na transmisję obrazu wideo w pełnym HD. Jest to możliwość coraz popularniejsza w smartfonach nowej generacji, więc produkt koreańskiej firmy powinien wzbudzić zainteresowanie na rynku urządzeń mobilnych.

Wanhoon Hong z Samsunga mówi, że nowe, bardzo szybkie karty microSD są właśnie odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku. Możliwości oprogramowania i moc obliczeniowa urządzeń mobilnych ciągle rosną, więc ich rozwój nie powinien być ograniczany przez karty pamięci o wolnym przesyle danych.

Hong spodziewa się, że zastosowanie nowej generacji microSD o 10 klasie prędkości znacznie poprawi jakość doznań użytkowników.

Nowe karty pamięci Samsunga o 32 GB pojemności zostały stworzone w technologi NAND flash 20 nm z trzema bitami na komórkę (3 bit per cell). Samsung mówi, że zastosowanie technologi 20 nm w miejsce 30 nm spowodowało wzrost produktywności o 30 procent.