Samsung i LG prezentują komórki z bateriami słonecznymi

Dwie koreańskie firmy - Samsung i LG - zaprezentują oficjalnie w przyszłym tygodniu prototypowe telefony komórkowe wyposażone w baterie słoneczne.

Urządzenia zostaną zaprezentowane na mających się rozpocząć w przyszłym tygodniu targach technologii mobilnych - Mobile World Congress 2009.

Telefon Samsunga nosi oznaczenie Blue Earth, dysponuje niebieską obudową o zaokrąglonych kształtach (została ona wykonana z poddanych recyklingowi plastikowych butelek po wodzie) i może się pochwalić dotykowym wyświetlaczem. Baterie słoneczne zostały umieszczone na jego tylnej ściance i zajmują większość jej powierzchni. Sprzęt korzysta również z trybu oszczędzania energii, który reguluje między innymi podświetleniem ekranu oraz ustawieniami modułu Bluetooth.

Samsung Blue Earth

Samsung Blue Earth

LG podał dosyć ograniczone informacje na temat swojego prototypowego telefonu. Wiadomo jedynie, że - podobnie jak produkt Samsunga - posiada on baterie słoneczne, które umieszczono z tyłu jego obudowy. Koreański producent udostępnił jednakże zdjęcia swojego ekologicznego produktu, z których wynika, że do jego budowy mógł posłużyć model KF750 Secret.

Prototypowe urządzenie LG

Prototypowe urządzenie LG

Zastosowane w obu urządzeniach baterie służą do ładowania wbudowanych akumulatorów. Przedstawiciele Samsunga potwierdzili, że ich rozwiązanie dostarczane jest wraz z ładowarką.

Niestety nie wiadomo kiedy telefony trafią na rynek. Nie są również znane ich przewidywane ceny.

Zobacz prezentację telefonów na Mobile World Congress 2009.

Aktualizacja: 19 lutego 2009 14:20

Dodano film z prezentacjami telefonów z Mobile World Congress 2009 W Barcelonie.