Samsung i LG prezentują komórki z bateriami słonecznymi

Dwie koreańskie firmy - Samsung i LG - zaprezentują oficjalnie w przyszłym tygodniu prototypowe telefony komórkowe wyposażone w baterie słoneczne.

Urządzenia zostaną zaprezentowane na mających się rozpocząć w przyszłym tygodniu targach technologii mobilnych - Mobile World Congress 2009.

Telefon Samsunga nosi oznaczenie Blue Earth, dysponuje niebieską obudową o zaokrąglonych kształtach (została ona wykonana z poddanych recyklingowi plastikowych butelek po wodzie) i może się pochwalić dotykowym wyświetlaczem. Baterie słoneczne zostały umieszczone na jego tylnej ściance i zajmują większość jej powierzchni. Sprzęt korzysta również z trybu oszczędzania energii, który reguluje między innymi podświetleniem ekranu oraz ustawieniami modułu Bluetooth.

Samsung i LG prezentują komórki z bateriami słonecznymi

Samsung Blue Earth

LG podał dosyć ograniczone informacje na temat swojego prototypowego telefonu. Wiadomo jedynie, że - podobnie jak produkt Samsunga - posiada on baterie słoneczne, które umieszczono z tyłu jego obudowy. Koreański producent udostępnił jednakże zdjęcia swojego ekologicznego produktu, z których wynika, że do jego budowy mógł posłużyć model KF750 Secret.

Samsung i LG prezentują komórki z bateriami słonecznymi

Prototypowe urządzenie LG

Zastosowane w obu urządzeniach baterie służą do ładowania wbudowanych akumulatorów. Przedstawiciele Samsunga potwierdzili, że ich rozwiązanie dostarczane jest wraz z ładowarką.

Niestety nie wiadomo kiedy telefony trafią na rynek. Nie są również znane ich przewidywane ceny.

Zobacz prezentację telefonów na Mobile World Congress 2009.

Aktualizacja: 19 lutego 2009 14:20

Dodano film z prezentacjami telefonów z Mobile World Congress 2009 W Barcelonie.