Samsung i LG zamykają swoje fabryki w Indiach w związku z wybuchem pandemii COVID-19

Globalna pandemia COVID-19 negatywnie wpływa na łańcuch dostaw sprzętu elektronicznego również w Indiach.

W związku z wybuchem pandemii koronawirusa dużo mówi się o zerwanych łańcuchach dostaw i zamknięciem fabryk w Chinach. Niewiele osób zwraca jednak uwagę na fakt, że również fabryki poza Chinami nie funkcjonują tak, jak normalnie. W Korei Południowej Samsung wielokrotnie zamykał swoje linie produkcyjne z powodu zarażonych koronawirusem pracowników.

Samsung i LG zamykają swoje fabryki w Indiach w związku z wybuchem pandemii COVID-19

Źródło: samsung.com

Najnowsze informacje donoszą, że Samsung oraz LG tymczasowo zamykają swoje fabryki w Inidach. Decyzja została podjęta po prośbie ze strony władz, które walczą z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Zobacz również:

Obecnie Samsung zdecydował się na zamknięcie swojej fabryki smartfonów w Noida, z siedzibą w północnym stanie Uttar Pradesh od dziś do 25 marca.

W rozmowie z portalem ZDnet rzecznik prasowy Samsunga przekazał, że:

Zgodnie z polityką rządu indyjskiego, czasowo wstrzymamy działalność naszej fabryki Noidy do 25 marca. Będziemy ciężko pracować, aby upewnić się, że nie ma żadnych komplikacji w dostarczaniu naszych produktów

Fabryka w Noida to jedna z najważniejszych fabryk Samsunga. W Indiach produkowana jest bowiem większość smartfonów Galaxy. Zakład produkcyjny wytwarza rocznie około 120 milionów sztuk telefonów komórkowych.

Na początku marca Samsung zawiesił czasowo produkcję smartfonów w Południowo Koreańskim Gumi po tym, jak u jednego z pracowników wykryto koronawirusa. Gigant posiada w Gumi najnowocześniejszy zakład produkcyjnych, gdzie wytwarzane są smartfony z elastycznymi ekranami. W związku z koronawirusem część produkcji została przeniesiona do Wietnamu.

Na corocznym zebraniu akcjonariusz w zeszłym tygodniu władze Samsunga ostrzegły, że konsekwencje pandemii koronawirusa dopiero zaczynają być widoczne.

Musimy jeszcze w pełni określić, jak COVID-19 wpłynie na dystrybucję i konsumentów. Będziemy prowadzić dalsze badania, aby się do tego przygotować

Na zamknięcie fabryki w Indiach zdecydowało się również LG. Wygaszono produkcję w dwóch zakładach w Noida oraz Pune. LG informuje, że fabryki pozostaną zamknięte co najmniej do końca miesiąca.

Obie firmy aktywnie współpracują z władzami państwowymi w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy S20.

Źródło: zdnet.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: