Samsung i Verizon demonstrują sieć 5G o przepustowości 4,2 Gbps

Samsung coraz bardziej angażuje się w rozwój infrastruktury sieci 5G w USA.

Samsung ostatnimi czasy dołączył do grona producentów, którzy są zaangażowani w rozwój sieci 5G. Koreańczycy znajdują się obecnie w bardzo komfortowej sytuacji. Administracja Donalda Trumpa sama wyeliminowała największego konkurenta - Huawei'a, dzięki czemu gigant technologiczny z Chin praktycznie nie ma sobie równych.

Samsung i Verizon demonstrują sieć 5G o przepustowości 4,2 Gbps

Źródło: pcworld.com

Koreańczycy zaczęli już dostarczać swój sprzęt do budowy infrastruktury sieciowej 5G. Równocześnie w portfolio producenta znajdują się smartfony wyposażone w modemy sieci 5G, a Samsung podpisuje porozumienia i umowy z kolejnymi operatorami telefonii komórkowej na terenie Stanów Zjednoczonych.

Samsung wraz z operatorem Verizon, wytwórcą układów scalonych Qualcomm oraz dostawcą rozwiązań sieciowych Motorola Mobility zaprezentował właśnie szczytowe możliwości sieci 5G w Stanach Zjednoczonych. W czasie publicznego eksperymentu udało się osiągnąć prędkość transmisji danych na poziomie 4,2 gigabitów na sekundę.

Osiągnięcie tak dużej przepustowości możliwe było dzięki agregacji operatorów, która pozwoliła na połączenie wielu kanałów widma w celu zwiększenia wydajności połączenia. Większa siła i lepszy zasięg umożliwiły osiągnięcie większej prędkości.

Samsung oraz inne firmy, które uczestniczyły w przedsięwzięciu połączyły osiem oddzielnych kanałów widma mmWave, aby osiągnąć prędkość 4,2 Gb/s na specjalnie zaprojektowanym w tym celu smartfonie Motoroli. Telefon komórkowy wykorzystany w teście został zbudowany z myślą o testach sieci 5G.

Demonstracja została przeprowadzona w miejscu budowy sieci komórkowej w Teksasie, gdzie za pośrednictwem jednostki dostępowej 5G NR 28 GHz Samsunga połączono pasmo 800 MHZ z pasem 28 GHz. Dodatkowo operator Verizon potwierdził oficjalnie, że wdrożył sprzęt Samsunga do swojej infrastruktury sieciowej.

Wiceprezes do spraw planowania technologii firmy Verizon przekazał, że "Wykorzystując agregację nośników 5G, jesteśmy w stanie osiągnąć niespotykane dotąd prędkości mobilne i przywrócić do życia ogromne pasmo dostępne w spektrum mmWave".

Źródło: sammobile.com