Samsung inwestuje w GamePop

Słyszeliście kiedyś o GamePop? To mini-konsolka umożliwiająca używanie aplikacji przeznaczonych na systemy Android. Samsung zdecydował się wesprzeć ją niebagatelną kwotą 13 milionów dolarów.

GamePop działa na zasadzie przystawki do telewizora - podpina się ją kabelkiem i już można grać w produkcje pisane pod wszystkie edycje Androida, a także - jak zapowiadają twórcy - da się na niej uruchomić większość aplikacji pisanych pod iOS. Konsolka ta ma działać na zasadzie abonamentu, który oferuje dostęp do kilkuset (mówi się o co najmniej pół tysiąca) gier. Tyle zapowiedzi, a jaki jest stan faktyczny? GamePop nie trafiło jeszcze do sprzedaży, ale wielkie firmy zobaczyły w tym rozwiązaniu spory potencjał, dlatego konsolkę wsparły takie firmy jak Intel czy Qualcomm.

Samsung inwestuje w GamePop

Warto też dodać, że zainteresowanie produkowaniem portów gier na GamePop wyrazili także tacy giganci rynku wirtualnej rozrywki jak Ubisoft czy Warner Bros. Jak pamiętamy, niedawno był już tego typu eksperyment, nazywał się Ouya i nie odniósł sukcesu. Być może tym razem, za sprawą Samsunga, będzie inaczej - jako że firma z Korei Południowej produkuje również telewizory, może będzie dodawać konsolkę do najnowszych modeli? O przyjęciu GamePop na świecie przekonamy się w tym roku, ponieważ pierwsze modele mają znaleźć się w sprzedaży najpóźniej na jesieni.

Zobacz również:

  • Linux obchodzi 30. urodziny!