Samsung inwestuje w firmę odzieżową

Możliwe że Samsung pracuje nad własną marką odzieżową o nazwie Cardinal. Zajmie się ona produkcją odzieży i akcesoriów oraz inteligentnej odzieży z dodatkowymi czujnikami.

Samsung to marka globalna, która europejczykom znana jest z produkcji sprzętu komputerowego, RTV oraz AGD. Nie wszyscy wiedzą, że Samsung zajmuje się również produkcją samochodów, które dostępne są na rynku azjatyckim. Bardzo możliwe, że już w niedalekiej przyszłości na rynku pojawi się marka odzieżowa Samsunga. Cardinal dołączy do pralek, lodówek, smartfonów, komputerów, tabletów oraz zegarków i wydaje się, że w działaniu tym jest sporo logiki.

Samsung inwestuje w firmę odzieżową

Odzież Samsunga ma być produkowana pod zupełnie nową marką Cardinal, która zajmie się tylko i wyłącznie produkcją odzieży.

Dnia 11 listopada 2019 roku spółka Samsung C&T Corporation złożyła w Koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej (KIPO) znak towarowy dla marki Cardinal. Oprócz znaku towarowego zarejestrowano również stosowny logotyp, który może zostać wykorzystany w materiałach promocyjnych. Samsung C&T Corporation (Construction & Treading Corporation) jest częścią wielkiej grupy kapitałowej Samsung Group i jak sama nazwa wskazuje skupia się na projektach budowlanych oraz inwestycjach. Mniej oczywistym aspektem funkcjonowania spółki jest branża modowa.

Samsung inwestuje w firmę odzieżową

Źródło: letsgodigital

Samsung podczas zgłoszenia wniosku musiał dołączyć do niego krótki opis. Wynika z niego, że Cardinal ma być z pozoru przeciętną marką odzieżową, która zajmie się produkcją toreb, torebek, toreb sportowych, galanterii skórzanej, koszul, swetrów, spodni, odzieży sportowej, odzieży dziecięcej, bielizny oraz urządzeń noszonych. Zainteresować nas powinna szczególnie ostatnia grupa urządzeń. Może się bowiem okazać, że po debiucie marki wszystkie nowe smartwatche z Korei posiadały będą na obudowie logo Cardinal, a nie Samsung.

Znaczenie nazwy Cardinal można interpretować na wiele sposobów. W zależności od punktu widzenia słowo to może oznaczać kolor czerwony lub duchowego. Na dodatek w przyrodzie istnieje gatunek ptak kardynała, który ma czerwone umaszczenie, co może być dodatkową wskazówką.

Nie wszyscy wiedza, że Samsung Electronics wykorzystał już markę Cardinal. Producent uruchomił specjalną limitowaną wersję Samsunga Galaxy S10 Cardinal Red Edition, która wyposażona była w czerwoną obudowę. Urządzenie to na początku dostępne było w bardzo ograniczonej ilości sztuk, ale w chwili obecnej jest już sprzedawane w regularnej sprzedaży na naszym rynku.

Samsung jest również właścicielem grupy Samsung Fashion, która od pewnego czasu zajmuje się produkcją odzieży sygnowanej logo Galaxy i Beanpole. Ubrania te są sprzedawane głównie na lokalnym rynku w Korei. Samsung pracuje również nad różnego rodzaju inteligentnymi czujnikami, które mogłyby być wbudowane w ubrania. Z tego powodu w 2015 roku powstała marka odzieżowa HumanFit.

Możliwe, że już w niedalekiej przyszłości pod marką Cardinal Samsung zacznie sprzedawać różnego rodzaju inteligentną odzież oraz smartwatche.

Samsung inwestuje w firmę odzieżową

Źródło: nl.letsgodigital.org