Samsung jedynym dostawcą wyświetlaczy dla nowych iPadów

LG i Sharp nie sprostały wymaganiom Apple dotyczącym wyświetlaczy Retina dla nowych iPadów. W efekcie Samsung został ich jedynym dostawcą. Jest to dość dziwna sytuacja, bo Apple i Samsung od dłuższego czasu toczą sądowe batalie dotyczące patentów zastosowanych w tabletach i smartfonach.

Samsung jedynym dostawcą wyświetlaczy dla nowych iPadów

iPad z wyświetlaczem Retina

Informacja o tym, że Samsung jest obecnie jedynym dostawcą wyświetlaczy Retina dla nowych iPadów pojawiła się w serwisie Bloomberg.com. Wieści takie miała przekazać Vinita Jakhanwal z firmy IHS iSuppli. Firmy LG i Sharp nie sprostały podobno wymaganiom Apple. Firma ta domagała się bardzo wysokiej rozdzielczości bez utraty jasności obrazu oraz zwiększenia zużycia energii. Z takimi wymogami poradził sobie tylko Samsung.

LG jest największym dostawcą wyświetlaczy dla innych urządzeń z systemem iOS. To jednak Samsung został teraz wyłącznym dostawcą ekranów dla nowych tabletów Apple. Sytuacja ta może dziwić, gdyż obie firmy są w trakcie licznych procesów sądowych na całym świecie. Wzajemnie oskarżają się one o naruszanie swoich patentów w tabletach i smartfonach. Nie oznacza to jednak, że nie mają wspólnych interesów. Jest wręcz przeciwnie.

Zobacz również:

Polecamy: Szorstka przyjaźń Apple i Samsunga - procesory do iPad 2 i iPhone 4S produkuje Samsung

Samsung dostarcza Apple także półprzewodniki i dyski SSD. Kontrakt między firmami opiewa na 9,7 mld dolarów, a do końca 2012 roku kwota ta może wzrosnąć do 11 mld - powiedział w KoreaTimes.co.kr jeden z kierowników Samsunga. Dodaje on, że ma to być efektem wydania przez Apple mniejszych iPadów z ekranami o przekątnej 7,85 cala oraz sprzedażą większej ilości MacBooków Air z dyskami SSD.

Mimo tak rozległej współpracy, firmy toczą ze sobą zaciekłe batalie sądowe na całym świecie. Jak widać, w wielkim biznesie nie ma miejsca na sentymenty.