Samsung kastruje Galaxy S21 - zabraknie ekranu z niewidoczną kamerą

Samsung od dłuższego czasu pracuje nad technologią umieszczenia kamery do selfie bezpośrednio pod ekranem. Funkcja nie trafi do Galaxy S21.

Samsung to jeden z największych graczy na rynku smartfonów oraz telewizorów. Koreańczycy konkurują z BOE, LG Display oraz TCL w budowie panelu, który pozwoli na ukrycie kamery do selfie pod wyświetlaczem. Widzieliśmy już pierwsze prototypy takiego rozwiązania, ale w dalszym ciagu brakuje produkcyjnych smartfonów z aparatem umieszczonym bezpośrednio pod panelem wyświetlacza.

Samsung Galaxy Z Fold 2 
Źródło: PCWorld.com

Samsung Galaxy Z Fold 2

Źródło: PCWorld.com

Jednym z pierwszych urządzeń miał być przyszłoroczny Galaxy S21, ale Samsung wycofał się z zastosowania ekranu UDC (Under Display Camera). Tego typu panel pojawić się ma po raz pierwszy dopiero w jeszcze droższym, składanym Galaxy Z Fold 3. Smartfon ten zostanie wyposażony w elastyczny panel UTG drugiej generacji.

Zgodnie z przeciekami dotyczących badań i rozwoju nad Samsungiem Galaxy S21 spółka Samsung Display nadal nie posiada odpowiedniego panelu OLED pod którym można byłoby umieścić aparat przedni.

Dodatkowo Samsungowi brakuje także sensora, który mógłby być umieszczony pod wyświetlaczem. Obecne kamerki do selfie są sporo za duże.

Aparat pod ekranem to kolejny krok do zbudowania w pełni bezbramkowego smartfona. Pierwszym niemalże bezbramkowym telefonem Samsunga był Galaxy S8 z 2017 roku. Przez ostanie 3 lata Samsung zredukował ramki, ale przy okazji pozbył się skanera tęczówki oka.

Po raz pierwszy aparat pod ekranem miał znaleźć się w Galaxy Z Fold 2. Smartfon ten zadebiutował z klasycznym aparatem przednim. Teraz mówi się, że ekran UDC pojawi się wraz z Galaxy Z Fold 3 w 2021 roku.

Sprawdź, ile kosztuje Samsung Galaxy Note 20 Ultra i zapoznaj się z jego recenzją.

Źródło: sammobile.com