Samsung kończy z aktualizacjami dla popularnych smartfonów!

Koreańczycy kończą wsparcie dla niezwykle popularnych smartfonów. Sprawdź czy Twoje urządzenie nadal może liczyć na wsparcie.

Samsung ostatnimi czasy znacząco poprawił swoją politykę aktualizacji. Niestety nie wszystkie telefony się na nią załapały, a czas płynie nieubłaganie.

Samsung Galaxy A50
Źródło: samsung.com

Samsung Galaxy A50

Źródło: samsung.com

Właśnie dowiedzieliśmy się, że wybrane smartfony Samsunga, które zdobyły ogromną popularność na całym świecie niedługo zostaną odcięte od aktualizacji zabezpieczeń.

Zobacz również:

Niestety, ale aktualizacje oprogramowania najczęściej kończą się przed zmianą smartfona przez użytkowników. Tym razem zapewne będzie tak samo, ponieważ sprawa dotyczy popularnych średniaków z rodziny Galaxy A.

Samsung po pewnym czasie od wydania urządzeń na rynek zmniejsza częstotliwość wydawania aktualizacji oprogramowania. Firma posiada kilka cykli aktualizacyjnych, które są opisane na stronie producenta.

Właśnie potwierdzono, że popularne średniaki z 2019 roku otrzymywać będą aktualizację zabezpieczeń zaledwie dwa razy w roku. Mowa o smartfonach Galaxy A20s, Galaxy A30s, Galaxy A50s oraz Galaxy A70s. Aktualizacje wydawane będą jeszcze przez 12 miesięcy, więc możemy spodziewać się dwóch poprawek zabezpieczeń. Po tym czasie Samsung całkowicie utnie wsparcie dla wyżej wymienionych modeli.

Posiadacze smartfonów z rodziny Galaxy A 2019 powinni powoli myśleć o wymianie swoich urządzeń na nowsze. Warto pamiętać, że regularne poprawki zabezpieczeń chronią urządzenia przed coraz większą ilością wirusów, które grasują na Androidzie.