Samsung kończy z plazmami. To już koniec tej wspaniałej technologii...Sami do tego doprowadziliśmy

To już koniec telewizorów plazmowych. Po zapowiedzianej właśnie przez Samsunga rezygnacji z ich produkcji na rynku pozostanie jeden gracz, firma LG.

Telewizory plazmowe mają wiele zalet. Niestety z czasem agresywna polityka prowadzona przez wiele firm promujących telewizory LCD przyniosła pożądany przez nie efekt w postaci mitów, które narosły woków technologii PDP. Tym z kolei uwierzyli konsumenci, co przełożyło się na słabszą sprzedaż plazm, a co za tym idzie wycofywaniem się z ich produkcji kolejnych producentów.

W końcu doszło do tego, że na rynku pozostało jedynie trzech producentów plazm: Panasonic, Samsung i LG. Niestety pierwszy z tej trójki wykruszył się Panasonic, który produkował świetne telewizory PDP oparte na zakupionej w 2009 roku od Pioneera najlepszej zdaniem wielu w historii plazm technologii KURO.

Samsung też wypada z gry

Dzisiaj dowiadujemy się, że kolejną firmą rezygnującą z plazm jest Samsung, który zapowiedział, że wycofa się z ich produkcji do 30 listopada 2014 roku. Tym samym na rynku pozostanie jedynie firma LG. Nie wydaje się jednak, aby wytrzymała zbyt długo.