Samsung kończy z produkcją nowych modeli Galaxy Note

Przyszłość serii Galaxy Note wciąż pozostaje niepewna. W 2021 roku Samsung nie wprowadził na rynek nowego modelu i wyraźnie przedkładał swoje nowe składane smartfony nad phablety. Czy mamy jeszcze na co czekać?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra i Galaxy S20 Ultra / Fot. Daniel Olszewski

Podobnie jak jej poprzednicy, seria Galaxy Note 20 została bardzo dobrze przyjęta. Nadal dość mocno utrzymuje też swoją pozycję na rynku, mimo że ma już rok. Jeśli nadal jesteś zainteresowany jednym, możesz skorzystać z oficjalnych ofert Samsunga z okazji Black Friday 2021.

Wszystko jednak wskazuje na to, że Samsung nie zamierza długo pozostawiać Galaxy Note 20 i Galaxy Note 20 Ultra w sprzedaży. Raport z Korei Południowej twierdzi, że produkcja modeli Galaxy Note 20 zakończy się do końca tego roku. Decyzja ta może mieć coś wspólnego z faktem, że Samsung w zasadzie "zabił" serię Galaxy Note.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S21 FE - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [09.12.2021]
  • To już koniec serii Galaxy Note! Samsung wygasza produkcję
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [2.12.2021]
S Pen / Fot. Daniel Olszewski

S Pen / Fot. Daniel Olszewski

Wszystkie plotki i przecieki wskazują na to, że Galaxy S22 Ultra będzie miał konstrukcję przypominającą model Galaxy Note. Rysik S Pen może być również przechowywany w tym urządzeniu. Zmiany te oznaczałyby, że Samsung zasadniczo połączył serię Galaxy Note z linią Galaxy S.

Jeśli produkcja skończy się w przyszłym miesiącu, nowe jednostki Galaxy Note 20 nie będą już dostępne w sklepach i u operatorów komórkowych po tym, jak wyprzedadzą swoje zapasy magazynowe. Byłby to duży, aczkolwiek smutny kamień milowy. Samsung może już nigdy nie zrobić nowego urządzenia spod szyldu Galaxy Note.

Dla serii, która zrobiła tak wiele dla Samsunga i zachowuje bardzo lojalne grono fanów do dnia dzisiejszego, byłby to słodko-gorzki koniec.