Samsung "kopiuje" reklamę Apple. Łącznie z aktorką...

Apple od miesięcy oskarża Samsunga o kopiowanie sprzętu. Co powie jednak na fakt, że koreański producent wykorzystał w swojej nowej reklamie tę samą dziewczynkę, która pojawiła się w reklamie iPhone'a 4S? Aż strach pomyśleć...

Od jakiegoś czasu w telewizji pokazywana jest reklama Apple, która zachwala możliwości usprawnionego modułu aparatu cyfrowego iPhone'a 4S. Występuje w nim dziewczynka, której najnowszy gadżet Apple wykonuje zdjęcia.

W koreańskiej telewizji pojawiła się natomiast reklama tabletu Galaxy Tab 8.9 LTE, w której, co interesujące, występuje...ta sama dziewczynka. Co więcej, sam film tworzony jest również z "jabłkowym" podejściem. Chodzi o to, że Samsung w reklamówkach skupia się raczej na technicznych aspektach swoich gadżetów. We wspomnianym spocie stawia jednak nacisk na rodzinę pokazując jak bardzo jego tablet może pomóc w kontaktach rodzic-dziecko.

Zobacz również:

  • Recenzja: Recenzja Apple MacBook Air 15" (2023)
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Sytuacja ta nabiera dodatkowej głębi, gdy przypomnimy sobie, że od miesięcy Apple toczy z Samsungiem patentową wojnę zarzucając mu m.in, że skopiował iPada.

Oczywiście w spocie faktycznie można dojrzeć podobieństwo z produkcjami Apple. Mało prawdopodobne wydaje się jednak, że Samsung z premedytacją zatrudnił tę samą dziewczynkę. W każdym razie film wywołał duże poruszenie wśród Internautów, którzy zaatakowali (również w bardzo ostrych słowach) koreańskiego producenta.

Jaka jest prawda pewnie nigdy się nie dowiemy. W każdym razie Samsung usunął już kontrowersyjny spot ze swojego konta na YouTube.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: