Samsung korzysta z pozwu Apple do promocji Galaxy Taba

W Australii Apple uzyskało zakaz sprzedaży dla Samsung Galaxy Taba 10.1, ale na początku grudnia został on cofnięty. Samsung postanowił z tego skorzystać i reklamuje teraz swój produkt następującym sloganem: "tablet, który Apple starało się powstrzymać".

Samsung Galaxy Tab 10.1

Samsung Galaxy Tab 10.1 dociera właśnie do australijskich sklepów, a jego reklama w gazecie Morning Herald głosi, że jest to tablet, który Apple starało się powstrzymać (zdjęcie powyżej umieścił na Twtterze Martin Aungle). Koreańska firma wyraźnie drwi sobie z nieudanych starań twórców iPada i chce skorzystać na rozgłosie związanym ze sprawami sądowymi.

Tyler McGee, wiceprezes australijskiego Samsunga powiedział, że cała sprawa sądowa pomogła Samsungowi Galaxy Tab 10.1 stać się rozpoznawalną marką bardziej niż kampania marketingowa. Nie chciał on jednak zdradzić, ile firma straciła w związku z tymczasowym zakazem sprzedaży tabletu na terytorium Australii.

Na początku grudnia Samsung zaatakował Apple serią reklam, w których śmieje się z klientów koczujących godzinami przed sklepem producenta iPhone'a 4 i iPada 2. Koreańska firma pokazuje w nich fanów Apple, którzy widząc możliwości Samsunga Galaxy SII zaczynają mieć wątpliwości, czy ich uwielbienie do firmy z jabłkiem w logo faktycznie ma sens.