Samsung ma problem - Wietnam wprowadza kwarantanne

Wietnamczycy wprowadzają kwarantanne. Co z fabrykami Samsunga?

Samsung przez długi czas miał stosunkowo mało problemów związanych z koronawirusem, ponieważ większość fabryk koreańskiego giganta znajduje się poza Chinami. Teraz Wietnam podejmuje nowe, dodatkowe środki ostrożności, które mają zapobiec wybuchowi epidemii koronawirusa, a wszystkie osoby przebywające w Korei Południowej zostaną poddane kwarantannie na 14 dni. Dodatkowo Wietnamczycy zawieszają zwolnienie z obowiązku posiadania wizy dla turystów z Korei Południowej.

Samsung ma problem - Wietnam wprowadza kwarantanne

Źródło: pcworld.com

Najnowsze informacje przekazał raport Nikkei. Wiadomości z pewnością nie są optymistyczne dla Samsunga. Około połowa wszystkich produkowanych przez Samsunga smartfonów z rodziny Galaxy produkowana jest w zakładach w Wietnamie, a niedawno wprowadzony stan kwarantanny może negatywnie wpłynąć na proces produkcyjny i zakłócić łańcuch dostaw.

Zobacz również:

  • Samsung rusza ze stroną wsparcia dla Galaxy S21 FE!
  • Oto miasta, które mają najszybszą sieć 5G na świecie - wyniki mogą zaskoczyć!

Ostatnie raporty wskazują, że Korea Południowa stała się nowym ogniskiem koronawirusa. W chwili obecnie jest to drugi po Chinach kraj, gdzie znajduje się największa ilość chorych na COVID-19. W Korei Południowej potwierdzono ponad 2300 przypadków.

Samsung boryka się już z problemami w rodzimym kraju. Wybuch epidemii zakłócił lokalną gospodarkę i negatywnie wpłynął na przedsprzedaż najnowszych modeli z rodziny Galaxy S20. W związku z obawą o rozprzestrzenianie koronawirusa konsumenci niezbyt chętnie wybierają się do sklepów po najnowszego flagowca.

Koreański gigant zmagał się już z problemami z koronawirusem, kiedy na weekend zamknięto fabrykę składanych smartfonów w Gumi 200 km od Seulu po tym, jak u jednego z pracowników wykryto koronawirusa.

W chwili obecnej w Wietnamie wykryto 16 potwierdzonych przypadków wirusa COVID-19. Wszyscy chorzy zostali wyleczeni, ale Wietnam woli dmuchać na zimne. Kraj ten posiada większą liczbę mieszkańców, niż Korea Południowa, a dodatkowo jest miejscem, do którego przyjeżdża wiele osób z terenów, gdzie koronawiurs jest mocno rozpowszechniony.

Obecnie fabryki Samsunga pracują normalnie. Czas pokaże, czy wprowadzenie kwarantanny będzie miało wpływ na produkcje najnowszych flagowców koreańskiego producenta.

Źródło: sammobile.com