Samsung ma świetne wyniki finansowe

Koreański producent zanotował świetne wyniki finansowe za drugi kwartał 2012 roku. Stało się tak głównie za sprawą sprzedaży smartfonów, ze szczególnym uwzględnieniem topowego modelu Galaxy S III.

Samsung poinformował, że przychód firmy za drugi kwartał 2012 roku wzrósł o 79 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku poprzednim. Wpływ na to miała świetna sprzedaż smartfonu Galaxy S III. W drugim kwartale koreański koncern osiągnął przychody w wysokości 6,7 biliona wonów (5,9 mld dolarów).

Wszystko wskazuje na to, że wyniki te będą miały swoją kontynuację także w trzecim kwartale. Koreańska firma, szacuje że od lipca do września smartfon Samsung Galaxy S III znajdzie 20 milionów nabywców. Spore nadzieje są także wiązane z drugą generacją tabletu Galaxy Tab oraz smartfonem Galaxy Nexus.

Jak poinformowano sprzedaż smartfonów z najwyższej kategorii stanowi obecnie ok. 14 proc. przychodów koreańskiego producenta. Szczegółowe dane dotyczące wyników Samsunga za miniony kwartał mają zostać opublikowane 27 lipca.