Samsung może chwalić się wynikami sprzedaży phabletu Galaxy Note 4

Koreański gigant rynku mobilnego wprowadził swój najnowszy phablet do sprzedaży już miesiąc temu, a teraz poznaliśmy wyniki sprzedaży urządzenia o nazwie Galaxy Note 4.

Najnowszy phablet Samsunga zaprezentowany został na początku września podczas targów IFA 2014 w Berlinie. To urządzenie z górnej półki z ogromnym, 5,7-calowym ekranem obsługującym rysik S Pen. Wyświetlacz ma rozdzielczość QHD, czyli 2560 na 1440 pikseli. W środku Galaxy Note 4 znalazły się podzespoły z najwyższej półki.

Samsung Galaxy Note 4 przez pierwszy miesiąc od rynkowej premiery sprzedał się w liczbie 4,5 mln egzemplarzy. To bardzo dobry wynik, a niektóre produkty z tego segmentu osiągają go dopiero po wielu miesiącach od rynkowego debiutu, a niektóre produkty nie mogą pochwalić się tyloma nabywcami przez cały cykl życia.

Samsung może chwalić się wynikami sprzedaży phabletu Galaxy Note 4

Wynik może być jednocześnie rozczarowujący w kontekście premiery zeszłorocznego Galaxy Note 3. Wtedy w pierwszy miesiąc Samsung sprzedał 5 mln phabletów. W tym roku jednak koreański producent wprowadził urządzenie do sprzedaży na początku wyłącznie w Korei, a kolejne regiony doczekały się premiery Galaxy Note 4 dopiero po kilku tygodniach od debiutu na rodzimym rynku Samsunga. W Polsce phablet pojawił się w sprzedaży dopiero wczoraj.

W kontekście informacji o wynikach sprzedaży Samsunga można przypomnieć, że najnowsze telefony Apple wspólnie wygenerowały 4 mln zamówień przedpremierowych przez pierwsze 24 godziny od uruchomienia systemu preorderów w pierwszej połowie września. Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku firmy z Cupertino iPhone 6 oraz iPhone 6 Plus liczone są łącznie, a Galaxy Note 4 jest konkurentem dla większego modelu.

źródło: gsmarena.com